Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

  1. #1

    czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Waltl wymiotuje dzdzownice, nie chce ich jesc, ale przyjmuje inne pokarmy. Dlaczego?

    Pozdrawiam. Witek

  2. #2
    Anolis1987
    Guest

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    A jakie są te inne pokarmy. Podejżewam że dżdżownice są za duże, żołądek nie może ich strawić więc je zwraca. Podobnie było z moimi platanami. Pozdrawiam.

  3. #3

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    a czy dżdżownice podajesz czyste? tzn z pustym przewodem pokarmowym. Może tak reaguje na resztki ziemi z przwodów pokarmowych dżdżownic. Spróbuj przetrzymać przed karmieniem dżdżownice przez 24 godz bez ściółki.


  4. #4

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Jak sądze podajesz swemu płazowi, dżdżownice wędkarskie , zauważ że one wydzielają w razie podrażnienia charakterystyczny żułtawy, o dziwnym zapachu śluz.Właśnie ten śluz działa podrażniajaco na śluzówkę żołądka płaza, i między innymi to prowadzi do wymiotów. Jeszcze jeden czynnik powoduje anoreksje, jest nim poprostu za duża ilość podanych skąposzczetów , przeciaża to żołądek i powoduje wspomnane wymioty. Moje aksolki tesz to przeszły, zlikwidowałem ten problem płucząc pierścienice w wodzie i skarmiając je w małej ilości.
    ( ale się wymondrzam ))

    Cześć@_@

  5. #5

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    dzieki. robaki plucze w wodzie, a staram sie karmic Waltla urozmaicenie. Rybki, wodzien, ochotki, slimaki bezskorupowe i czasem mieso. Sprobuje ,,sztuczki" ze sciolka. DZIEEEEKI!

    Pozdrawiam. Witek

  6. #6

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Dzieki. pokarmy- rybki, wodzien, ochotki, slimaki bezskorupowe, krewetki i czasem mieso

    Pozdrawiam. Witek

  7. #7
    Anolis1987
    Guest

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Zrezygnuj z karmienia dżdżownicami, przy tak urozmaiconym doborze pokarmów.
    Ps.-na poprawę chumoru otwórz załącznik.

  8. #8
    Anolis1987
    Guest

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Niestety ale coś nie wyszło z przesłaniem tego załącznika.

  9. #9

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Podawaj traszce takrze owady, apropo jakiej wielkosci jest twój Walt?

    Cześć@_@

  10. #10
    Paweł Barakowski
    Guest

    Re: czemu moja traszka wymiotuje dzdzownicami?

    Nie wie co za gatunek masz tei traszki ale pewnie one sa dla nieji zaduze .Możesz jej dawać mnieisze bonć podzielone na pół . Morzesz jej kupowac ochodke wendkarskom lub tom mnieisza dla ryb (zalerzy od gatynku ) pozdrawiam i rzycze miłeji chodowli


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •