Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ciche plazy - do dr Roberta i innych

  1. #1
    Tribel
    Guest

    ciche plazy - do dr Roberta i innych

    chcialbym sie dowiedziec, jakie gatunki plazow nadrzewnych niee rechocza glosno podczas okresu godowego, chodzi mi o plazy ktorych glos jest powiedzmy porownywalny z glosem swierszcza, lub o inne plazy (moga byc glosniejsze) ale rechoczace tylko w dzien. Nie chodzi mi o drzewolazy.
    z gory dzieki za odpowiedz.


  2. #2

    Re: ciche plazy - do dr Roberta i innych

    A z temitówkami da się wytrzymać,w nocy. Ewentualnie jakieś traszki, salamandry polecam, aksolotla, traszka walita,kumak.

    cześć@_@

  3. #3
    Tribel
    Guest

    Re: ciche plazy - do dr Roberta i innych

    chodzi mi raczje o jakies plazy nadrzewne


  4. #4

    Re: ciche plazy - do dr Roberta i innych

    Tribel
    sugerowalbym abys poszukal wsrod salamander bezplucnych
    moze tez rzekotkowatych np.Hyperolius.spp.,Centronella spp.

  5. #5
    dr Robert
    Guest

    Re: ciche plazy - do dr Roberta i innych

    W drodze sprostowania: w znaczeniu systematycznym Hyperolius to nie rodzina rzekotkowate (Hylidae), ale Hyperiolidae. I rzeczywiście jest to grupa, która dość delikatnie się odzywa. Oczywiście jest wiele płazów, które są w miarę ciche, ale tu raczej należałoby szukać takiego, który w Polsce jest osiągalny. Czasami docierają z Afryki Hyperolius punctatolineatus, odzywają się względnie cicho. Poza tym nic cichego, nadrzewnego i dostepnego w Polsce nie przychodzi mi do głowy.


  6. #6

    Re: ciche plazy - do dr Roberta i innych

    W drodze sprostowania : w znaczeniu systematycznym - ani Hyperolius ani Centrolenella nie naleza do Hylidae
    Zbytnio chcialem sobie zycie uproscic :P
    Ale dzieki Doktorze za delikatne przypomnienie o rzetelnosci wypowiedzi
    Pociesze Tribla - widzialem w zeszlym roku trzy gatunki Hyperolius w sklepie we Wroclawiu na ul.Piastowskiej - pozwala mi to sadzic iz jednak moze liczyc na to ze uda mu sie zdobyc jakies ciche "rzekotki".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •