Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Dziwna platana

  1. #1
    j
    Guest

    Dziwna platana

    Jestem posiadaczem żaby, prawdopodobnie z rodzaju Xenopus. Kiedyś miałem dwie, ale jedna z nich zdechła. Nie jest to pospolita żaba szponiasta (X. laevis), ponieważ posiadam dwie żaby z tego gatunku, które różnią się od niej:
    -wielkością (dziwna żaba, mimo że ma kilka lat, nie urosła więcej niż 5 cm, mimo że jest samicą; wydaje się, że osiągnęła już ostateczne rozmiary; w krótszym czasie mój samiec Xenopus laevis urósł z 2 do 10 cm)
    -dziwna żaba ma delikatniejszą budowę, ciemne podbrzusze;
    -ma bardziej zaokrąglony kształt głowy;
    -posiada mniejsze oczy, a pomiędzy nimi wyraźny fałd skórny;
    Te różnice mogą wydawać się błahe, ale żaba bardzo się różni od innych platan.
    Gdy niedawno przeszukiwałem Internet, okazało się, że moja żaba przypomina platany z gatunku Xenopus tropicalis, jednak nie mam pewności, do jakiego gatunku naprawdę należy. Zamieszczam tu jej zdjęcia - może ktoś będzie potrafił rozwiać moje wątpliwości? A może ktoś posiada podobne płazy?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Anolis1987
    Guest

    Re: Dziwna platana

    cześć, ja też mam problem ze swoją plataną (jeśli to rzeczywiście ona) bo mam ją już 3 lata a ciągle jest mikrusem no i te niewyłupiaste oczy.

  3. #3
    j
    Guest

    Re: Dziwna platana

    A jest podobna do mojej? Nawiasem mówiąc, gdzie ją kupiłeś? Ja moją w małym, osiedlowym i - nie oszukujmy się - obskurnym sklepiku w Opolu.
    Pozdrowienia

  4. #4
    Anolis1987
    Guest

    Re: Dziwna platana

    hehe, nie ja ją kupiłem we wrocku w normalnym zolgusie.
    PS-masz ciekawy nick ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •