Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: karliki i ryby

  1. #1

    karliki i ryby

    Czy karliki szponiaste można hodować wspólnie z welonami (welony po kilka cm, nie zbyt duże)? Nie bede miał problemów ze zjadaniem przez welony, żabek?


  2. #2

    Re: karliki i ryby

    nie, karliki będą żyć z nimi w pokoju ale to będzie dla obu stron męczarnia, bowiem welony są zimnowodne a karliki lubią wodę tropikalną, i jeśli podgrzejesz to welonom będzie źle, a jeśli oziębisz to karliki będą chorować. Dlatego lepiej je oddzielić.


  3. #3

    Re: karliki i ryby

    jak juz wspomnial moj poprzenik po pierwsze temperatura, po drugie welony jak ursna to zjedza zabki pomysl o innych rybkach moze byc cos z kasaczowatych


  4. #4

    Re: karliki i ryby

    Szkoda... kupuje welony do mojej kuli (15 L) i chciałem przełożyc tam moe karliki. Co do temperatury to i tak welony bedą miały wyższa niż dopuszczalna ze względu na żarówkę, która podgrzewa wodę o kilka stopni... :/


  5. #5

    Re: karliki i ryby

    Aaaa czy w akwarium ogólnym ? Są tam mieczyki, bocje, skalary (!), neony, kosiareczki? Bałbym się jedynie czy skalary im nic nie zrobią... :/


  6. #6

    Re: karliki i ryby

    Proszę o odpowiedz. NIe wiem czy przełożyc te żaby czy nie :/


  7. #7

    Re: karliki i ryby

    spoko, jeśli skalary nie są zbyt duże (wysokość żagla powyżej 7-8cm) to nie są groźne.
    PS-kule to najgorsze z możliwych akwariów, lepiej daj coś kwadratowego.


  8. #8

    Re: karliki i ryby

    Znam się na akwarystyce i wiem, że wszędzie piszą iż kule to najgorsze akwa. Jednak z mojego doświadczenia wynika, ze da się w nich hodować chociaz część gatunków ryb (najładniej jednak wyglądaja welony)!!! U mnie wszystko żyje i ma się zdrowo! Mam filtr gąbkowy zasilany brzęczykiem oraz, kiedy hodowałem brzanki, była grzalka i termostat. Jest też oczywiście oświetlenie. Kule to dobre rozwiąznie na akwa ale tylko jak ktoś naprawdę zna się na akwarystyce.

    PS. Oprócz tego posiadam jeszcze "cos" kwadratowego hehe


  9. #9

    Re: karliki i ryby

    Aha no i dzieki za odpowiedz... musze tylko sprawdzić ile maja te moje skalary wielkości .


  10. #10

    Re: karliki i ryby

    hm..znawca akwarystyki wow .... taki z Cibie akwarysta a meczysz ryby w kuli eh ogromna jest ma 15 l ile wpuscisz welonow 2-3 tam jest miejsce conajwyzej na jednego ... no ale Ty wiesz lepiej ...;P

    >>Kule to dobre rozwiąznie na akwa ale tylko jak ktoś naprawdę zna się na akwarystyce.
    hehehheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheh ehehehehehehehehehehehehhehehehehehehehehehehehehe hehehehehehehehehehehehehehehehehehehe


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •