Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

  1. #1

    Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    Moje pytanie jest zainspirowane pewnym znaleziskiem w postać małej ropuchy przypominającej agę. Pamiętam że jako dzieciak też znajdowałem podobne płazy kiedyś nawet całkiem spory okaz. Te (zazwyczaj) niewielkie ropuch nie przypominały mi żadnych z europejskich płazów. Mój kupel twierdził że ktoś mu mówił o tym że są już one w Polsce. Czy możliwe że dotarły już one do Polski??


  2. #2

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    daj zdjecia


  3. #3
    Korgan
    Guest

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    Jakies ropuchy sa jak ostatniego roku wylala zeka to spotkałem na lakach taką około15cm srednicy istny kolos ale nie wiec czy to akurat aga.


  4. #4

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    to raczej jest nasza rodaczka ropucha szara, a agi nie przeżyły by u nas zimy.


  5. #5

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    Aga jest bardzo lelastyczna mogła sie przystosować.


  6. #6

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    hehe, jasne, wiesz dlaczego one są takimi chwastami? bo tak gdzie żyją nie mają naturalnych wrogów i nie ma srogiej zimy, a u nas ta zima jest


  7. #7

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    Z pewnością nie. To co widziałeś nawet jeśli było znacznych rozmiarów oraz np. rdzawo-brązowe w ubarwieniu to jest to Ropucha szara (Bufo bufo).
    Pozdrawam
    Anita Noczyńska

  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    Jedynym chyba płazim intruzem z Ameryki, ale Północnej w Europie jest Rana catesbeiana czyli żaba byk. Gatunek ten zawleczony do Włoch i Wielkiej Brytanii (ostatnio odnotowano ją też w Holandii) zajmuje tam na razie ograniczone i niezbyt duże obszary. Jest bardzo groźna dla rodzimej herpetofauny pożerając inne płazy, mniejsze węże, a nawet małe żółwie. Ze względu na podobny klimat oraz fakt, że nadal sprowadza się ją z ferm z USA do Europy w celach konsumpcyjnych możliwe, że zagości i u nas. Miejmy nadzieję, że się tak nie stanie.
    Natomiast południowoamerykańska aga nie zagnieździ się w Europie, klimat zupełnie nie ten.


  9. #9

    Re: Czy są już w Polsce ropuchy agi??

    A propos zaby byk: widzialam raz weza zjadajacego rybke, polecialam po aparat poniewaz fajnie to wyglodalo. Nim zdazylam dobiec, zaba byk pozarla weza... Rybka przezyla a ze zdjecia nic nie wyszlo. To bylo w Ontario w parku Alganquin.
    Pozdrawiam - dega

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •