Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bufo bufo

  1. #1

    Bufo bufo

    jest chroniona???
    jaki biotop zamieszkuje???


  2. #2
    Szymon_czarodziej
    Guest

    Re: Bufo bufo

    Wszystkie płazy i gady w polsce są chronione.
    Możesz ją znaleźć na łąkach i w lasach w pobliżu zbiorników wodnych. Nie lubi ona pływać ale jak wszystkie płazy jest zmuszona do zmiany środowiska na wodne podczas okresu godowego.


  3. #3

    Re: Bufo bufo

    ale żaby "zielone" są chronione tylko okresowo.


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Bufo bufo

    Wszystkie gatunki płazów i gadów w Polsce objęte są całoroczną ochroną. Owszem, przez kilka lat żaby zielone były objete tylko ochroną okresową, ale od 26 września 2001 również one są pod ochroną całoroczną . Odpowiednie rozporządzenie jest na:

    http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...130.1456.shtml


  5. #5

    Re: Bufo bufo

    o, nie wiedziłaem


  6. #6
    Kociak
    Guest

    Re: Bufo bufo

    To fakt, każdy płaz i gad jest w Polsce gatunkiem chronionym. A jeżeli chciałbyś się zająć hodowlą tego gatunku, to polecam metodę, którą ja też stosuje. Jest to hodwla na wolnym powietrzu (czyt. staw ogrodowy). Warunkiem jest żeby staw stał w dobrze nasłonecznionym miejscu. Ważne jest to żeby rosły tam... glony. Glony to główny pokarm małych kijanek. Niestety takiej hodowli jest jedna zasadnicza wada. Gdy młode osiągną dojrzałość opuszczą stawy i wybiorą się w inne miejsce (w moim przypadku jest to pobliska łąka perzylegająca do rzeki. Ale możesz wtedy jedną złpać i zacząć jej ców w terrarium. Terrarium dla żaby zielonej powinno mieć zbiornik z wodą (zajmujący większą część terarium). Oraz wilgotne podłoże. Jako pokarm dobre są różne gatunki owadów.


  7. #7

    Re: Bufo bufo

    U mnie w stawie jest pełno żab zielonych a wiosną pojawiają się też ropuchy, kumaki i traszki, fajnie co nie ?


  8. #8

    Re: Bufo bufo

    Faaaaaaaaaaaaaaaaaaaajnie!!

    pozdrawiam Witek


  9. #9

    Re: Bufo bufo

    dzięęęęęęęęęęęęki


  10. #10

    Re: Bufo bufo

    Apropos chodowli w stawku- jest czasem jeden, ale duży problem:KOTY
    Nie raz ratowałem wszelkie żaby od nich.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •