Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: cośo traszkach

  1. #1

    cośo traszkach

    witam chce zaczac hodowac traszke tylko nie wiem jaka na poczatek. myslalem o gorskiej (triturus alpestris) lub grzebieniastej (triturus cristatus). czy zna ktos jakas dobra strone o traszkach bo tu jest opis tylko waltla.


  2. #2

    Re: cośo traszkach

    Jedna i druga jest pod ścisła ochroną i nie można ich hodować (na dodatek grzebieniasta jest na liście zagrożonych zwierząt - tzw Polska Czerwona Księga Zwierząt). Poza tym wymagają one zimowania co jest trudne do przeprowadzenia w warunkach domowych. Lepiej sobie kup waltla.


  3. #3

    Re: cośo traszkach

    CZesc
    Tak jak napisal Uroplatus wszystkie polskie plazy sa pod ochrona, wiec niech pozostna w naturalnym srodowisku.
    Polecam do hodowli Traszke chinska (Cynops orientalis).
    Sa to bardzo ladne zwierzeta, proste w hodowli, wdzieczne w obserwacji i tanie.
    Jesli chcesz wiecej informacji to napisz na priva mark0wy@tlen.pl
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  4. #4

    Re: cośo traszkach

    No i traszka walta ma się rozumieć jest wdzięcznym pupilem do hodowli.


  5. #5

    Re: cośo traszkach

    szkoda ze sa pod ochrona bo sa naprawde piekne. trzaszka walta niezbyt mi sie podoba. bardziej sklaniam sie ku chinskiej. a wy ktora byscie polecili. ktora lepsza w obserwacji?


  6. #6

    Re: cośo traszkach

    chyba waltla


  7. #7

    Re: cośo traszkach

    Czec. Oczywiscie sie z Toba zgadzam;-)

    Pozdrawiam. Witek


  8. #8

    Re: cośo traszkach

    Oczywiście, że Traszka Chińska, jest o niebo ladniejsza, a przy tym ruchliwa, ciekawska, i bardzo smieszna, szczegolnie jej polowania sa niesamowite.
    Zobacz sobie zdjecia
    http://newt150.tripod.com/photos.shtml
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  9. #9

    Re: cośo traszkach

    :-) ;-) ;D


  10. #10

    Re: cośo traszkach

    witam dzieki za odpowiedzi. chyba wybiore chinska. tylko ze nigdzie nie znalazlem nic na temat wymiarow terra dla chinskiej. i jakiej glebokosci musi byc woda. nie mam zby wiele miejsca. max powierzchni dna to 35x50. myslalem o zrobieniu terra pietrowego. zalaczam rysunek (sory za jego jakosc ale zrobilem na biegu w paint'cie) mam nadzieje ze sie domyslicie co na nim jest ;-P wysokosc by byla kolo 40 (tylko nie wiem czy wystaczy) 25 na czesc wodna i 15 na ladowa. byly by zrobione z 2 oddzielnych czesci zeby ulatwic dostep do czesci wodnej. co myslicie o takim rozwiazaniu? moze jakies pomysly lub podpowiedzi.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •