Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zachowanie rzekotek zabich

  1. #1

    Zachowanie rzekotek zabich

    Witam
    Chcial bym zeby jakis chodoweca rzekotek zabich odpowiedzial mi na te kilka pytan.
    1) Czy swoim rzekotka daje swierszcze czy muchy?
    2) Ile wychodzi na jedna.(much, labo swirszczy)
    3) Czy macie kabel grzewczy. Mimo tego, zejest w opisie ze trzeba gomiec pewna osoba znajaca sie an temaci e odradzila mi.
    4)Czy dosiwetlacie swoje plazy jakas swietlowka. Jest tak to jaka, ajesli nie to jak sie u was przedstawia sprawa z oswietleniem.
    5)Jaka dluosc swierszczy trzeba podawac. Chodzi mi oto czy np jest regula ze najlepsze sa jak 1/3 dlugosci ciala.
    5)Gdzie mozna poczytac o tym jak przetworzyc z larwy(takiej co sie kupuje w wedkarskim) w dorosle muchy
    6)Czy rzekotki wydaja jakies dzwieki? Czy mocno halasuja w czasie dnia?
    7)Czy one sa ruchliwe. Jak spedzja dzien siedza w miejscu? Jak sie zachowuja w czasie jak sa aktywne?


  2. #2

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Niestety bardzo trudno odpowiedzieć na te pytania bo rzekotek jest kilkadziesiąt gatunków i nie wiadomo o chodzi.
    Ogólnie:
    1. karmić trzeba różnorodnym pokarmem; zarówno muchy jak i świerszcze, a w lecie owady złapane w siatkę na łące. Im większa rozmaitość tym lepiej. Co kilka karmień muchę czy świerszcza trzeba obtoczyć w wapnie z apteki, bo rzekotki mogą dostać krzywicy
    2. zależy od gatunku i wielkości zwierzaka
    3. kabel grzewczy niepotrzebny, chyba, że ma się jakieś zimne mieszkanie, wystarczy żarówka w dzień
    4. nie ma potrzeby doświetlania jakimś specjalnym światłem, w dzień żarówka, żeby podnieść temperaturę, w nocy wystarczy temperatura pokojowa
    5. taka wielkość owadów, żeby zdołała połknąć
    5. nie wiem gdzie poczytać, wystarczy wsadzić do słoika, zamknąć i zrobić dziurki w pokrywie i do ciepłego miejsca, najpierw pojawią się brązowe, nieruchome poczwarki, a potem wyjda z nich muchy, które długo można trzymać w lodówce (są wtedy powolne i łatwo obtoczyć je w wapnie i w ogóle latwo podawać i nie mieć całego domu w muchach
    6. wszystkie wydają dźwięki, ale jakie zależy od gatunku, bywają takie np. z rodzaju Litoria, że się przy nich nie zaśnie . Niektóre gatunki odzywają się stale, a inne tylko w czasie godów. Wspaniałe wrażenie jak w domu "śpiewają".
    7. w dzień śpią skurczone pod liściem czy w kącie terrarium, w nocy rozglądają się za jedzeniem, siedzą, skaczą.

  3. #3

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    eh moze jednak wiadomo ........Zachowanie rzekotek zabich


  4. #4

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    To ułatwia sprawę . Sorry.
    1. Jak wyżej, dorosłe wcinają też noworodki mysie.
    2. kilka - kilkanaście much lub świerszczy na karmienie albo 2-3 noworodki, dużo zależy od wielkości żaby, wrzucać wieczorem 2-3 razy w tygodniu
    3.jak wyżej
    4.jak wyżej
    5. jak wyżej, Phrynohyas mają wielkie gęby i czasem młode już po tygodniu od przeobrażenia zjadają muchy. To naprawdę "smoki" .
    5. jak wyżej
    6. dość głośno samce w nocy "śpiewają", głównie w czasie godów. Można się przyzwyczaić.
    7.jak wyżej

  5. #5

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Czy rzekotki zabie faktycznie tak mocno brudza i wydzielaja duzo sluzu?
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  6. #6

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Szczerze to śluzu od nich nie widziałem ) (nie miałem styvcznosci z innymi gatunkami rzekotek) A jak chodzi o brudzenie to prawda, aczkolwiek nie odchodami ale po prostu mi stale chodzą po szybach i mam cały czas brudne :]

    Pozdrawiam, Piotr

  7. #7

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Pytam bo nie wiem ile bede musial dawac swoim zabcią. Czy dobra metoda bedzie to ze dam im np 3 muchy(na 3 zaby) jak zjedza to jescze 3 pozniej jescze 3 i jescze trzy? W jaki sposob rzekotki zabie lapia muchy? Moze i ktos opisac.


  8. #8

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Witam


    Skacza na nie kapitalny widok


  9. #9

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    Nie, to nie jest dobra metoda karmienia, żaby nie rozdzialają między siebie po jednej musze. Przy takiej metodzie jedna żaba zje wszystko, a pozostałe pozostaną głodne. Poza tym kto by tak wyliczał. Wrzucam garść much wieczorem i rano pusto w terrarium, na pewno każda coś złapie.

  10. #10

    Re: Zachowanie rzekotek zabich

    To w jaki sposob bede musial karmic swoje 3 male rzekotki zabie?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •