Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rzekotki a temperatura

  1. #1

    Rzekotki a temperatura

    Czesc hodowcow trzyma rzekotki z anolisami. Rzekotki zielone potrzebuja temp. max do 25st C a anoliski zielone do 35st C pod promienikiem.
    Stad moje pyanie: Czy rzekotki sa na tyle rozsadne zeby nie pchac sie do promieniow? Pytam gdyz mam duze terra holenderskie (dobrze zarosniete) gdzie wysokosc jest 90cm i dolne rosliny sa niedoswietlane przy mniejszych zarowkach lustrzankach niz 60W. Obawiam sie ze rzekotki moga wysuszyc sie lub przegrzac
    Czy sa moze jakies zarowki dajade duzo swiatla przy maniszej temp? Niesety energooszczedne odpadaja gdyz rozpraszaja swiatlo a ja konkretnie potrzebuje oswietlac dol.
    Z gory dziekuje za odpowiedz!


  2. #2

    Re: Rzekotki a temperatura

    Temperatura i tak bedzie o kilka stopni nizsza, w cieniu roslin.
    Uwazaj tylko aby zanatdo nie obnizyc wilgotnosci, bo moze to byc brzemienne w skutkach.
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  3. #3

    Re: Rzekotki a temperatura

    Ale czy beda na tyle rozsadne zeby nie podlazic? Beda unikac takiej temp?


  4. #4

    Re: Rzekotki a temperatura

    Nie jestem Ci w stanie tego zagwarantowac, moje nie podchodza do zrodla swiatla zbyt blisko, ale lubia sidziec wysoko, gdyz tam temperatura jest najwyzsza.
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  5. #5

    Re: Rzekotki a temperatura

    No rozumiem. Bede kombinowal z jakimis innym oswietleniem. Widzialem kiedys w IKEI te razowki energooszczedne w oprawie lustrzanki Bede musial to zbadac.
    Jedzcze raz dzieki.


  6. #6

    Re: Rzekotki a temperatura

    moje rzekoty są na tyle głupie że wskakują czasami centralnie na świetlówkę a na niej mogą she usmarzyć bardzo szybko (musiałem je szybko z tamtąd ściągać chociaż she broniły) więc trzeba zabezpieczyć tak świetlówki żeby niemiały możliwości dostania się na nie dlatego odpowiedź na pytanie czy będą unikały takiej temp. jest oczywista...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •