Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Świetne Dziwactwo

  1. #1

    Świetne Dziwactwo

    Zakupilem wczoraj rzekotkę około 3,5 cm ciała.W sklepie powiedzieli wielcy znawcy :| ze to leptopelis jakiś albo hyperolius.Niedługo dam fotki to określicie co to może być,bo mi żaden ani hyperolius ani leptopelis na myśl nie przychodzi.

    Problem tkwi w tym,może nie problem a moja obserwacja,że żabol jak go przekładałem to strzelił mi na drugą ręke oddaloną o 50 cm jakimś strumieniem z tyłka jakby to był pistolet na wodę Ciecz była bezbarwna i bezwonna.Teraz pytanie:
    Czy to jakaś forma obronna czy żabol po prostu ze stresu zlał się na mnie?

    No i waruneczki ma wg mnie dobre - tropikalne terra 29-30C i wilgotność ok.90%.
    Jak tylko dorwe aparat to cykne foto.Swietny żabol

    Tylko nie wyskakujcie mi tutaj z tekstami żebym najpierw czytał potem kupował bo doświadczenie z płazami mam dość duże i wiem jak te smiszne istotki trzymać :P


  2. #2

    Re: Świetne Dziwactwo

    to nic dziwnego,większość płazów w sytuacjach stresowych wydala z siebie zgromadzone w ciele płyny:nic dziwnego że ciecz była bezwonna i bezbarwna bo to czysta woda...To normalna reakcja na stres!Co do temperatury to uważaj gdyż może łatwo się przegrzac,więc do czasu gdy sie dokladnie nie dowiesz co to za żabka i jakie ma wymagania co do temp. lepiej utrzymuj na poziomie 25 stopni,przynajmniej ja bym tak zrobił.Pozdrawiam

  3. #3

    Re: Świetne Dziwactwo

    Tzn w sklepie trzymali ją w 29C przez około 1 miesiąca.Ale zmniejsze temp.troche ;]
    JAk sie dowiem to najwyzej dam wieksza i juz.Mozliwe nawet ze dzis dam fotki jak mi kumpel aparat pozyczy

    Mhm czyli to zwykła woda Ale ona siknęła jak z Waterguna


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Świetne Dziwactwo

    Bardzo mi się podoba ustalanie warunków hodowli bez znajomości gatunku i na podstawie doświadczeń ze sklepu. Rozbrajające...


  5. #5

    Re: Świetne Dziwactwo

    No przepraszam ale mówiłem juz że mam doświadczenie w rzekotkach i wiem jakich warunków wymagają leptopelisy i hyperoliusy,i zapewniłem jej takie optymalne warunki.Dowiem się dokładniej co to za żabol to wtedy zobacze jak będzie,bo póki co terra jest typowo tropikalne i pod rzekotki własnie ;]


  6. #6

    Re: Świetne Dziwactwo

    25 stopni z pewnoscia nie zaszkodzi ale 29 to moze sie okazac za duzo,płazy nie są tak ciepłolubne jak gady więc ja bym uważał.co do strumienia-widocznie sporo miala "zmagazynowanej " wody,z pewnoscią to nie żaden jad...

  7. #7

    Re: Świetne Dziwactwo

    BooYaKa, Twoje pytania sa naprawdę typowe dla 'osób z doświadczeniem z rzekotkami'... Zresztą z Twojego profilu aż zieje doświadczeniem z żabami... Jak napisał Rickson płazy sa niezwykle wrażliwe na wysokie temperatury, wobec czego w przypadku nieokreślonego gatunku upieranie się przy trzymaniu żaby w tak wysokiej ewidentnie wskazuje na nieznajomośc tematu...
    Jezeli w sklepie powiedziano Tobie, że żaba to najprawdopodobniej gatunek z rodzaju Leptopelis lub Hyperolius to z nieukrywaną satysfakcją musze przyznac Tobie brak jakiejkolwiek wiedzy...Poczytaj trochę informacji (nawet z internetu), a dowiesz się, że temperatura 29 st C może przynieść opłakane skutki... Ona straci życie...Ty tylko wydane na nią pieniądze...
    bez pozdrowień, hatiras

  8. #8

    Re: Świetne Dziwactwo

    Temperatura za wysoka jak dla "rzekotka sp." zresztą wilgotność też.
    Opisz jak wygląda, jakie ma kolory, ile ma cm itd.


  9. #9

    Re: Świetne Dziwactwo

    hatiras kiedyś mialem żaby,więc teraz ich w profilu nie ma.Według mnie to leptopelis,ale w necie nie ma jej fotki,przynajmniej w googlach i tyle.Temperature ma już 25C a wilgotność mniejszą :P Mówie że jak najszybciej zrobie foteczki i dam je tu


  10. #10

    Re: Świetne Dziwactwo

    Bez najmniejszego problemu znalazłem foty Leptopelis na googlach...

    http://images.google.pl/images?q=leptopelis&hl=pl

    czy na altaviscie...

    http://www.altavista.com/image/resul...=all&miwxh=all

    Najprawdpodobniej będzie to Leptopelis vermicularis(jezeli to ten rodzaj), właściwie tylko z tym gatunkiem spotkałem się w Polsce.
    Odrobina chęci i znajdziesz informacje dotyczące hodowli tego gatunku.
    hatiras

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •