Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

  1. #1

    Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    Czy w można w domowym terrarium hodować naszą rodzimą rzekotke drzewną (Hyla arborea)? Np. w tak urządzonym jak dla powiedzmy rzekotki zielonej. Jakoś nigdzie nie znalazłem na ten temat informacji, wieć może ten gatunek nie nadaje sie do życia w terrarium.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    aure

  2. #2

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    rzekotka drzewna jest pod scisla ochrona, jak wszystkie plazy i gady w naszym uroczym kraju i zabieranie ich ze srodowiska i chow w domu przez osoby do tego nieupowaznione jest zabronione


  3. #3

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    Tak też myślałem, no trudno, wielka szkoda bo stworzonko jest porzecudne, ale nie chcę przykładać ręki do jej zaniku.
    Pozdrawiam
    aure

  4. #4

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    Polecam wędrówki wiosenne w celu jej znalezienia i pooglądania . Co prawda w zeszłym roku mi się nie udało ale w tym również zamierzam jej poszukać. W zeszłym roku widziałem tylko jej złote kijanki

    Pozdawiam i życze powodzenia w polowaniach
    Piotr

  5. #5

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    No właśnie jakieś 3 km od mojego domu jest las (a mieszkam w mieście), w którym jest tyle rzekotek, że można w ciemno iść i zawsze się trafi

    Pozdrawiam
    aure

  6. #6

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    A ja mam 4 spiewajace samce w swoim "ogrodzie". Najblizszy samiec byl raz okolo 15 metrow od sciany domu
    A w stawie mam 5 kumkajacych samcow kumaka!!!
    No to sie pochwalilem
    Wspaniale zabki!!!
    pozdrowionka

  7. #7

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    Ehh niektorzy to mają fajnie. To rzekotki tu kumaki. Co prawda ja też nie powinnam narzekać bo 30 minut od mnie są doły po żwirze gdzie na wiosnę goduje bardzo dużo ropuch oraz traszki zwyczjane.
    Piotr, zycze ci tej rzekotki... znajdziesz na pewno, przy Twoich chęciach Powodzenia!
    Pozdrawiam
    Agata

  8. #8

    Re: Rzekotka drzewna (Hyla arborea)

    Yoł!

    Aga.. może nawet uda nam się razem znaleźć te rzekotki ? A jak nie to rzeczywiście mam nadzieje, ze tym razem duużo checi wystarczy

    Pozdro!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •