Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Świerszcze

  1. #1

    Świerszcze

    Postanowiłam założyć małą hodowlę karmową świerszczy. Przygotowałam im terra, wsadziłam wytłoczki po jajkach, jedzonko, pojemniczki z torfem itp, itd. I mam jedno pytanie. Czy moge trzymać w tym terrarium (jest dosyć spore) kilkanaście świerszczy, czy aby sie rozmnażały mam tam włożyć tylko kilka osobników? Na razie wrzuciłam wszystkie.

  2. #2

    Re: Świerszcze

    )))) Może być dużo. Ja w terra 7 litrowym miałem 25-30 dorosłych świerszczy i nie było większych problemów. Składały jajeczka, jadły, itd. Mnożyły się świetnie. Młode odchowywałem w innych zbiornikach.


  3. #3

    Re: Świerszcze

    No to ja też gdzieś tyle mam tych świerszczy

  4. #4

    Re: Świerszcze

    a jak pojemność terra?


  5. #5

    Re: Świerszcze

    no w sumie to trzymam je w akwarium, około 45 l, wysokość ok. 30 cm wiec nie wyskoczą. Wydaje mi sie że to dobre wymiary dla takiej grupy świerszczy. Aha, temp. wynosi ok. 22C, czy bedą sie w takiej rozmnażać?

  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: Świerszcze

    W takiej temperaturze będzie to trwało dłuuuuugie miesiące. Co najmniej 28-30 stopni.


  7. #7

    Re: Świerszcze

    zgadza się. Znacznie lepiej będzie jak będą miały cieplej.
    A co do wysokości: dorosłe rzeczywiście nie wyskoczą ale młode mają pewne hobby: chodzenie po szybach. Musisz wiec pomysleć nad jakimś BARDZO GĘSTYM przykryciem.


  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: Świerszcze

    Po czystej szybie raczej nie wyjdą, ale po silikonie w rogach bardzo chętnie. Można dookoła od wewnętrznej strony terrarium przykleić szeroką taśmę klejącą po której świerszcze będą się ześlizgiwać. Tak się robi w komercyjnych hodowlach świerszczy w USA, gdzie owady te hoduje się w kartonowych pudłach (po których oczywiście świerszczom znacznie łatwiej wyjść niż po szybie) ustawionych w bardzo ciepłych pomieszczeniach.


  9. #9

    Re: Świerszcze

    Co do temperatury to podłącze im jakąś lampe za kilka dni, gdy bede miała gniazdko, bo narazie żadnego w okolicy nie mam
    Co do malutkich świerszczy to włożyłam do terrarium pojemniczki z torfem do których samice będą składać jaja. Jak zrobią co trzeba to przeniosę je do innego pojemniczka

  10. #10
    M4e73n5tf0
    Guest

    Re: Świerszcze

    swierszcze do rozwoju nie potrzebuja swiatla WOGOLE sam mnoze swierszcze w kompletnej ciemnosci na kablu grzewczym 25 W na zbiornik ok 200 l co daje temperature ok 28-32 stopnia celcjusza ...
    Powtarzam swiatlo to zbedny LUKSUS he he he

    Pozdrawiam Mael

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •