Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: karaczanki dla plazika

  1. #11

    Re: karaczanki dla plazika

    aaaaa afrixalusy - poradzą sobie, ale tylko z młodymi nivei (z imago będą problemy, poza tym żaby mogą nawet nie próbować ich schwytać bo się będą bały) i najlepiej świeżo po wylince (miękki pancerzyk)


  2. #12

    Re: karaczanki dla plazika

    Karaczany są dosyć dobrym pokarmem jak jest napisane zresztą w opisach.. Ale co do tego, że żaby djtommiego mogą nie próbować atakować z powodu wielkości ? Z tego co wiem to raczej żaby próbują (przynajmniej gdy nie są w peełni najedzone) łapać wszystko co się rusza, tymbardziej kiedy im głód doskwiera Moje wiele razy zjadały karaczany swojej wielkości.. Wiem, że to nie Afrixalus ale sam fakt.. czasami.. chyba mialem dwa takie przypadki... nie pamietam dokladnie, zaba po prostu po polknieciu do polowy wypluwa zbyt duzego karaczana/swierszcza. Mysle ze musisz sam wyczuc jakie duze ofiary potrafia zjesc.. potem bedzie ok

    Życze powodzenia w tworzeniu hodowli karmowej
    Pozdro
    Piotr

  3. #13

    Re: karaczanki dla plazika

    "boze az tak goraco.... a w innych temperwaturach nie przezyje czy poprostu bedize sie wolno mnozyl bo z tego co wiem to karaczany sie przystosowuja dosyc latwo do temperatur, bo co do wilgotnosci to nei ma problemu.
    pozdrawiam"

    im nizsza temperatura tym wolniejszy metabolizm, im wolniejszy metabolizm tym karaczany sie dluzej mnoza...A chyba hodowle karmowen ei polegaja na tym by miec co pol roku wyleg mlodych? 30-35 nie jest nieosoagalna temperatura.. wystarczy nad pojemnikem hodowlanym po prostu zamontowac zarowke 40w


  4. #14
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    ja nie chce jakiejs wielkiej hodowli tyle zeby sobie zyly i od czasu do czasu cos tam sie wyklulo bo beda i tak pobocznym pokarmem .
    pozdrawiam
    Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •