Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: karaczanki dla plazika

  1. #1
    djtommi
    Guest

    karaczanki dla plazika

    Witam
    mam wlasnie takie pytanie czy mozna dawac plaza karaczany i czy beda chcialy je jesc?? nie chodzi mi tu o ropuchy tylko o zabki takie jak drzewolazy ogolem male nie wieksze niz 4 cm wiec jakis maly gatunek chyba najlepiej z miekkim pancerzem , jesli sie da to prosze o podanie gatunku, ktores z aralucow lataja??
    pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    Widzalem wlasnie opis karaczana szarego wiec on chyba bedize najlepszy bo jest malutki tylko pytanie czy mozna zrobic ich malutka hodowle w pojemniku 40/20/18 ??
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #3

    Re: karaczanki dla plazika

    hmm mam watpliwosci czy drzewolazy dadza rade karaczanom, no chyba ze bedzie sie podawac wyleg tych karaczanow- pamietac tez nalezy, ze diete zabkom trzeba urozmaicac, wiec nie mozna karmic tylko wylacznie karaczanami. Ten pojemnik bedzie dobry do hodowli karmowej..


  4. #4
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    oczywisice ze bedize urozmaicony, beda tam swierszcze muchy i karazany wlasnie, dorosle szarego maja 28mm a moje zabki 40mm wiec mysle ze sobie poradza choc pewnie i tak beda dostawac mniejsze sztuki bo wieksze niech sie mnoza . wiec pozmyle nad tym dzieki za odzew a dlaczego myslisz ze sobie nei poradza?? rzekotki sobie radze i to z wiekszymi
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Re: karaczanki dla plazika

    lepsza jest panchlora nivea miększa smaczniejsza i nieśmierdzi, a do tego samce imago sa wielkosci muchy:P wiec powinny sobie poradzic


  6. #6
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    tak??
    bo jak szukalem to na english site napisali ze ma 2 cale czyli 4 cm ale jak mowisz ze tak jest to wiekie dzieki na to czekalem a wiesz cos wiecej o hodowli tego gatunku?? jakies wskazowki czy cosik?? przegryza gruba plastikowa siatke i 4 warstwy gazy na tym ??
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #7

    Re: karaczanki dla plazika

    Mowilem ze sobie moga nieporardzic bo myslalem ze chodzi Ci o drzewolazy(jak napisales w pierwszym poscie) a nie o rzekotki;P


  8. #8
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    przepraszam w ogole wprowadzilem w blad wszystkich beda to 4 centymetrowe Afrixalus fornasini wiec powinny sobie poradzic z taka panchlora nivea skoro jest taka mala i miekka
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #9

    Re: karaczanki dla plazika

    panchlora jest łatwa w hodowli, szybko sie mnoży, tylko musiz miec wysoką wilgotnosc 80-100% i temperature ok. 30-35stopni. bardzo kulturalny karaczan a nie taki śmierdziuch jak cirenea


  10. #10
    djtommi
    Guest

    Re: karaczanki dla plazika

    boze az tak goraco.... a w innych temperwaturach nie przezyje czy poprostu bedize sie wolno mnozyl bo z tego co wiem to karaczany sie przystosowuja dosyc latwo do temperatur, bo co do wilgotnosci to nei ma problemu.
    pozdrawiam
    Tomek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •