Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

  1. #1
    xol
    Guest

    rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

    Witam po dłuuuuugiej nieobecności na forum
    Moje rzekotki ładnie podrosły, zastanawiam się, kiedy przyjdzie czas na gody W jakim wieku (ew. jakiej wielkości) rzekotki żabie są już dorosłe? I czy to istotne, kiedy (w jakim miesiącu) "zrobię" im porę deszczową? W opisie jest wilgotnośc rozpisana na miesiące, ale prawdę mówiąc dość trudno się do tego stosować, ogólnie staram się żeby wynosiła 70-80% (ew. spadki do 60% w ciągu dnia, jeśli nie ma mnie w domu żeby kontrolować).
    Czy rzekotki zaczynają rechotać tylko w porze deszczowej, czy w ogóle rechotanie jest oznaką dorosłości (moje nie rechoczą)?
    Aha, mam basenik, żabule (głównie samiec) lubią się w nim moczyć, ale trudno jest utrzymać temperaturę wody. Zazwyczaj jest jakieś 20 stopni, w nocy podejrzewam że spada razem ze spadkiem temperatury w terra - co będzie, jeśli pojawi się skrzek? Czy taka temp. wystarczy, czy będę musiała jakoś podgrzewać (i jak? boję się montować kabel pod zbiornikiem, bo basenik jest mały i nie chcę przegrzać). Według opisu optymalna temp. dla kijanek to 25 stopni, a co się dzieje przy niższej? Nie zaszkodzi im?


  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

    Witam
    Woda w basenie jest niestety za zimna. Nawet normalnie jak nie bedzie skrzeku powinna byc conajmniej 3 stopnie cieplejsza. Rzekotki beda rechotac w kazdej ,,porze roku", ale beda to robic tylko dorosłe samce. Zabcie powinny dorosnac w ciagu 1,5 roku.
    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

    Mój samiec rzekotki żabiej kiedy go kupiłem miał około 1,5 miesiąca, a teraz minęło już prawie pół roku i niedawno zaczął rechotać dlatego ciekawi mnie informacja o dorastaniu w ciągu 1,5 roku.Jak to w takim razie z nimi jest, i czy teraz, kiedy już kumka mogę go połączyć z samicą?


  4. #4

    Re: rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

    co do temperatury wody- wystarczy wlozyc grzalke i podlaczyc termostat(wole zte zewnetrzne, na grzlace ustawia sie temperature orientacyjnie gdy jest termostat a taki "zewnetrzny" do ktorego podlacza sie grzalke ma skale temperatury do ustawienia od razu). I oslonic czyms grzalke- bliskie otoczenie samej grzalki bedzie cieplejsze niz sama woda.
    Z kablem grzewczym mozna tak samo- kabel podlaczony do termostatu pod basen, czujnik w wodzie, ustawiasz termostat odpowiednio i bedzie ok. Nawet lepiej jak z grzalka.


  5. #5

    Re: rz. żabia - dojrzewanie, rozmnażanie...

    Osobiscie mam grzałke z termostatem w basenie i sie bardzo dobrze sprawdza. Nawet jak jest wlączona to samcom nie przeszkadza to zeby podczas pływania i śpiewania w basenie się jej trzymali. Ja mam ustawioną na jakieś 25-26 stopni. Chociaz teraz zrobiłem im porę suchą i mają w basenie 2cm. wody tylko, temp. niską ponad 20*C troche a i tak właśnie samiec śpiewa.. hehe

    Myslę, że jesli beda chcialy sie rozmnazac to to zrobia i tyle..

    Pozdrawiam
    Piotr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •