Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Ropucha Aga a Drewnojady?????

  1. #11

    Re: Ropucha Aga a Drewnojady?????

    Dżdżownice to wyśmienity pokarm dla płazów - trzeba je tylko "przeczyścić" przed podaniem. Istniej ryzyko że dżdżownica będzie posiadała nicienie czy jakieś inne pasożyty, ale zdrowemu zwierzakowi nie zaszkodzą.

  2. #12
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Ropucha Aga a Drewnojady?????

    Co do ciem:

    1. Wyjazd w teren w nocy lub późnym wieczorem.
    2. Silne źródło światła na jasną powierzchnię lub lampa UV.
    3. Pojemnik na ćmy (można go dość szybko zapełnić przy odrobinie szczęścia).

    Daje to w sumie niezłe rezultaty :-)

    Co do dżdżownic... właśnie jestem po kilku ciekawych seminariach magisterskich o zawartości zanieczyszczeń w dżdżownicach. DDT, DDE, PCBsy... całkiem długa lista (niemal cała tablica Mendelejewa ;-). Nawet te w Białowieży miały tego sporo w sobie (w sumie są to atkie "śmieciarki"). Raczej bym unikał branych z natury w większych ilościach, a brał coś z własnej hodowli.


  3. #13

    Re: Ropucha Aga a Drewnojady?????

    Dzieki za wszystkie informacje, jak się tylko zrobi troszkę cieplej, zobaczę za tymi ćmami

    Mam pytanie natomiast do rozmiaru i płci B. marinus. Chcialem zapytać wszystkich którzy ten gatunek hodowali, do jakich rozmiarów u Was dorosły te ropuchy? Moja ma jakieś 8cm. i nie wiem ile jeszcze urośnie, czy w tym wieku daje się rozpoznać płeć po podgradlu? Aha i do jakichs rozmiarów dorastają średnio samce? Wiem, że w opisie jest podany rozmiar ale na każdej stronie którą odwiedziłem rozmiary te wahają się znacznie. Czekam na wszelkie dane

    Pozdrawiam
    Piotr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •