Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Żaba rogata- wielkość pokarmu

  1. #1

    Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Czy 6 cm żabie rogatej moge podac swiezo odjetego od matki chomika dżungarskiego? Jak od chomika odejmie sie futro jest wielkosci 2 duzych oseskow mysich
    Nawet jesli zaba nie bedzie sie bala polowac, czy to nie bedzie dla niej za duzo?


  2. #2

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Dobra.. wiem wiem, że nie powinienem się wypowiadać nie na temat ale jestem czegoś ciekaw i nie myśl czasem, że piszę to złośliwe Czy wy na prawde macie sumienie podawać małego chomiczka żabolowi ? Ja mam r. age i myslę, ze jak dorosnie to tez jej keidys dam jakiegos małego kręgowca ale moze warto narazie dawać świerszcze póki nie jesteś pewien czy sobie poradzi :-) A co do zjedzenia to najwyżej wypluje.. jeśli bedzie za duży albo nie upoluje.. w końcu nie pęknie
    Chociaz nie wiem jak z przekarmieniem......
    Pozdrawiam
    Piotr

  3. #3

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Dla mnie to karma i tyle. Tak samo jak swierszcz. DBezsensem jest dla mnie uzalanie sie nad kregowcem kiedy ma sie, za przeproszeniem, w d**** swierszcza. DOtychczas karmilem ja mrozonymi oseskami mysimi (nie musze podawac wapnia i witamin jak w przypadku swierszczy, mysz zawiera wszystko ), a teraz chcialem ja nakarmic czyms wiekszym.
    Czytalem, ze przy zbyt duzej porcji jedzenia i zbyt niskiej temperaturze zaba trawi wolniej niz gnije mieso, a gazy gnilne powoduja "rozdecie" zaby i ucisk organow wewnetrznych.
    Co prawda u mnie temperatura powietrza i podloza jest wysoka- ok. 28 stonpi (podloze podgrzewam kablem grzewczym, zaba nie ma dostepu, a powietrze oczywiscie zarowka) wiec proces trawienia chyba zachodzi szybciej. Wolalbym, zeby wypowiedzial sie ktos kto mial podobny problem lub wie, co sie moze naprawde stac.
    Swierszcze podawalem tylko przez pierwszych kilka dni, poszedlbym z torbami jakbym tylko nimi zarloka karmil :P


  4. #4

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Hm... wlaściwie.. Skoro to jest dla żaby równie zdrowe a dla ciebie tańsze.. :-)

    "Wolalbym, zeby wypowiedzial sie ktos kto mial podobny problem lub wie, co sie moze naprawde stac."

    Juz siędze cihutko

    Pozdrawiam
    Piotr

  5. #5

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Porównywanie ssaka z owadem gdy chodzi o układ nerwowy, sposób odbierania bodźców jest naduzyciem. Chomik czy mysz jest do nas nieporównywalnie bardziej podobna niż świerszcz i podobnie też "przeżywa" świat. Oczywiście są ludzie pozbawieni empatii, ale czy na pewno warto się tym chwalić.
    Dla żaby proponuję bezkręgowce i ślepe noworodki. Podawanie starszych jest zarówno niehumanitarne jak i niezdrowe dla żaby (ryzyko gnicia zamiast trawienia !).


  6. #6

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Nie porownuje bezposrednio bezkregowcow do chomika, ale nie mam zamiaru rozczulac sie nad pokarmem dla mojej zaby. Nie chce siebie z tego powodu specjalnie zadreczac- to sa sztuzne warunki, ale takie cos jest naturalne, to, ze zaba nie jada wylacznie owadow.
    Skoro mowisz ze na razie lepiej nie podawac tak duzego pokarmu- zostane przy oseskach. Na razie chomik mieszka sobie w faunaboxie wypelnionym w duzej czesci wloknem kokosowym, kopie norke i magazynuje jedzenie


  7. #7

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Może nie trzeba się zadręczać, ale warto mieć świadomość, że zwierzę cierpi i nie jest to cierpienie mniejsze w związku z tym, że jest to zwierzę karmowe (człowiek dla tygrysa to też zwierzę karmowe . Myślę, że po prostu zwierzęciu należy się szacunek, to nie jest martwa rzecz. Uważam, że na tyle na ile można to cierpienie należy minimalizować lub unikać.


  8. #8

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Tez tak uwazam- dlatego zapewniam chomikowi dosc dobre warunki zanim cos go zje (byc moze druga zaba, mam zamiar kupic duza samice- ta to na 100% samiec).
    To, ze jest przeznaczony na karme nie znaczy, ze mam go zle traktowac. Musze mu teraz znalezc jakis wiekszy pojemnik i lepiej urzadzic.


  9. #9

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Moja rogata ma 10 cm . Nigdy nie karmiłam jej żywymi oseskami.Kupuje zamrozone i je odmrazam przed podaniem. NIe ma żadnego probleu z pożarciem. Ostatnio dostałam chomika dzungalskiego ( dorosłego) , który został zagryziony przez kolege w klatce. Żaba pozerała go w 40 minut. Było to 4 tygodnie temu. Zrobiła kupe więc go strawiła a przynajmniej trawi .Nie rozumiem dlaczego ludziska podaja żywy pokarm( oseski itp) ,jesli takie żabole z powodzieniem jedzą martwy, trzeba tylko parę razy pomerdać. Co innego dzdzowinica , świerszcze
    Z drugej stromy taki zywy dorosły chomik moze uszkodzić rogata, tym bardziej ze nie zawsze żaba prawidłowo chwyci zdobycz. Moja "dusiła" chomika 30 minut , gdyby był żywy pewnie bym tego nie zniosła.
    Pozdr
    Ola

  10. #10

    Re: Żaba rogata- wielkość pokarmu

    Ja juz napisalem co o tym sadze i o pogladach takich jak twoje. A zaba rogata ma taka sile ucisku szczek ze zywemu chomikowi trudno byloby cos zrobic.
    Obecnie karmie ja oseskami- tez rozmrozonymi.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •