Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

  1. #1

    żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Jak w temacie. Nadaja sie, nie beda toksyczne? Niektorzy podaja je Trwoznicom gdy te nie chca jesc oseskow mysich.
    Moze mam nieaktualne dane, ale z tego co wiem, nie sa chronione.
    Czy moge nimi ( i moze tez dalmatynskimi) , jako urozmaicenie, karmic zabe rogata?


  2. #2

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Wiec tak, z tego co wiem to dalmatyńskich w Polsce nie uraczysz :-) A R. temporaria -Żaba trawna jest pod całoroczną ochroną jak zresztą WSZYSTKIE polskie płazy także.. raczej karmienie nimi odpada, chyba, że łamanie prawa to dla ciebie w tym wypadku nie problem.

    Pozdrawiam
    Piotr

  3. #3

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    W takim razie mam przestarzale dane, dzieki, ze mi powiedziales A co do dalmatynskiej Rana dalmatina), oczywiscie ze da sie ja spotkac- widuje ja czesto bedac na dzialce (bez skojarzen, chodzi o domek nad jeziorem ;P ) i na pewno nie myle jej z zaba trawna (Rana temporaria)- potrafie je odroznic.


  4. #4

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Sorry.. nie chcialem cie urazic.. myslalem ze nie występują w ogole. Jednak wlasnie zobaczylem w ksiazce ze jest napisane "W Polsce tylko w okolicach Wrocławia" No ale to znaczy, że są także zwracam honor.

    Pozdrawiam
    Piotr

  5. #5

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    To ciekawe, bo ja mam dzialke w okolicach Włocławka


  6. #6

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    to są te z paskiem przez całe ciało ?? jak tak to je widziałem na podkarpaciu :P

  7. #7

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    ja mieszkam w Lublinie i też je widziałem w okolicach naszego miasta więc nie są tak rzadkie.Co do karmienia nimi rogatej to przecież wszystkie nasze płazy są pod ochroną-niestety Saurus chyba swojej nie będziesz karmił płazami bo karliki za małe,szponiaste trujące...Chyba będziesz musiał zostać przy myszach,przy zachowaniu umiaru nie powinno zle wpłynąć na żabkę a jest to chyba jedyne ,rozsądne pod względem ekonomicznym rozwiązanie-przynajmniej ja tak myślę-Pozdrawiam

  8. #8

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Myszki bede uzupelnial lekkostrawnymi i zdrowymi rybkami i stosowal czasowe glodowki
    Zaby dalmatynskie to te ze slabo (w porownaniu z trawnymi) widocznymi czarnymi pasami na tylnych nogach, te o "ostrych rysach" (tez w porownaniu z zaba trawna) i z czarna plama ciagnaca sie za okiem. Oczywiscie brazowe.


  9. #9

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    A czym jeszcze moge karmic dla urozmaicenia? Nic mi do glowy nie przychodzi ;(


  10. #10

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    http://www.amphibiancare.com/frogs/c...ornedfrog.html
    A to ten link który narobił tyle zamieszania w żywieniu rogatych...Proponuję założyć hodowlę dżdżownic,one są polecane jako pokarm,jakieś duże karaczany a okazjonalnie,czyli raz w miesiącu mysz i powinno być dobrze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •