Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Na spacerku...

  1. #1

    Na spacerku...

    Dzisiaj na spacerku na wsi zaobserwowałem:
    Rzekotkę drzewną (fota a załączniku
    parkę żaby moczarowej podczas ampupleksu Samiec był niebieściutki
    kilka innych zakochanych żab, kilka luzem, w tym malutką 1 cm. (nie chciało już mi się ich rozpoznawać, ale na pewno nie były to dalmatyńskie
    Oprócz tego 3 zdechłe :|
    Żadnych ropuch, traszek i kumaków

    Większość była strasznie grubych, już zdażyły się tak najeść?

    Szkoda że załączniki nie wchodzą...


  2. #2
    djtommi
    Guest

    Re: Na spacerku...

    tez tak cche w wawie trudno o takie atrakcje, w tym roku bede polowal na spotkanie z rzekotka drzewna :>


  3. #3

    Re: Na spacerku... (foty)

    Wspomniana rzekotka drzewna:
    http://www.album.astral.pl/album/ind...=1&album_pass=

    A tutaj (prawdopodobnie) żaba dalmatyńska, uwieczniona podczas ostatnich wakacji w Bieszczadach:
    http://www.album.astral.pl/album/ind...=1&album_pass=
    http://www.album.astral.pl/album/ind...=1&album_pass=


  4. #4

    Re: Na spacerku...

    Co do grubości to tak jak rozmawialiśmy wydaje mi się, że to już dorosłę osobniki napełnione jajami :-).. zresztą to widać czy brzuch jest taki rozlazły i jakby się w nim przelewało (przynajmniej tak widziałem u Żab trawnych).

    Mam prośbę Drobek, mógłbyś scharakteryzować krótko środowisko w którym znalazłeś rzekotkę i zaby moczarowe? Niestety ani jednego ani drugie gatunku w zeszłym roku nie udało mi się znaleźć ...

    Ja byłem jakoś kilka dni temu (chyba w piątek :P ) to były tylko żaby trawne, kilka w ampleksusie, a tak to pojedyncze, któe jeszcze nie odnalazły drugiej połówki:-)

    Pozdrawiam
    Piotr

    P.S. Jeśli ktoś wie gdzie w okolicach Poznania są dobre miejsca na szukanie płazów to będę wdzięczny... :-)

  5. #5

    Re: Na spacerku...

    Oj Drobek, Drobek... o żabie dalmatyńskiej w Bieszcadach to można sobie pomarzyć )). Na zdjęciu ładna, ale jednak żaba trawna.


  6. #6

    Re: Na spacerku...

    Co do Poznania to trzeba sobie kupić np. książkę "Wśród zwierzat i roślin" wydane w 2003 roku przez Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu w serii Kronika Mista Poznania. Ponad 300 stron o zwierzętach Poznania. Płazy są nawet w śródmieściu Poznania!


  7. #7

    Re: Na spacerku...

    Spodziewałem się że to może być inna... W takim razie gdzie można w Polsce spotkać dalmatyńskie?

    Rzekotka była na łące, częściowo zalanej przez wiosenne roztopy, bliźiutko jest sad owocowy w którym letnimi wieczorami śpiewają sobie Siedziała wtulona, pod kępką trawy
    Moczarowe znlazłem dalej od zabudowań, na skraju płytkiego, dużego bajora (latem przeważnie wysycha) Zarośnięte jest dużymi kępami traw i drzewkami na skraju.


  8. #8

    Re: Na spacerku...

    Całkiem niezła ta kniga - tylko swzkoda że fotki czarnobiale


  9. #9
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Na spacerku...

    Witam
    Djtommi co mowisz ze w Wawie trudno o takie atrakcje
    Wybierz sie na cytadele kolo cetrum olimpijskiego (niedaleko mnie) za Pl. Wilsona i tam jest teraz pelno traszek w tych bagienkach i w fontannie :]
    Pozdrawiam


  10. #10

    Re: Na spacerku...

    Warszawa "kipi" od płazów, ale trzeba umieć je dostrzec .


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •