Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

  1. #1

    NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    Popatrzcie na zdjecia i pomozcie oznaczyc - czyj to skrzek?
    A może to w ogóle nie płazy złożyły? Tylko jakies, ja wiem, slimaki czy pijawki?
    A jeśli płazy, to jakie? Mam klucz do oznaczania (Bergera) - ale dopasować nie umiem. Jaja są kremowe, ale to nie oznacza że są niezapłodnione, w kazdym razie wyglądaja na zywe. W zeszlym roku byly takze w tym samym miejcu i nie wiem co sie z nich wyklulo - znikły (to taka piaskowa glinanka, obecnie pelno tam ropuch szarych). Są posklejane w formie jakby sznura, dł. około 1 m. Pojedyncze jaja mają około 3 mm i nie mają wokół siebie galaretki, sa tylko mocno ze sobą posklejane. Zdjęcia były zrobione dzisiaj, "skrzek" pojawił się przedwczoraj.

    Liczę na sugestie
    Agata





  2. #2

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    To rybia ikra, wędkarze i ichtiolodzy powinni wiedzieć .


  3. #3
    Radek. P.
    Guest

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    Okonie składają tak ikrę. Tu jest chyba jednak za płytko sądząc ze zdjęcia.

  4. #4
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    Witam
    Heh wez sobie do domu - bedziesz miala rybki hehe
    Zartuje. Ja to bym wzial kilka sztuk tak z 5 i zobaczyl co sie z tego ,,wykluje" a potem wypuscil
    Pozdrawiam


  5. #5
    Radek. P.
    Guest

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    Larwy ryb jajaorodnych są przeważnie bardzo trudne do wykarmienia i mają dużą śmiertelność. Wiem, bo mam akwarium.

  6. #6

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    To skrzek okonia albo raczej ikra


  7. #7

    Re: NiNiezwykły skrzek - zdjęcia. Pomóżcie oznaczyć.

    To zależy jakie ryby jajorodneW zeszłym roku z przyniesionej z jeziora ikry wylęgły mi się małe ukleje i odchowałem ok. 30 sztuk do wielkości 0,5 cm, a potem wypuściłem z powrotem.Tez mam akwaria i rozmnażam różne gatunki ryb
    i ogę powiedzieć, że jak się umie i ma odpowiedni pokarm to nie jest trudno odhować narybek ryb jajorodnych


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •