Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Rzekotka chora

  1. #1

    Rzekotka chora

    Wstawiam fotke mojej rzekotki, któa od kilku dni w dzień zachowuje się bardzo dziwnie.. słyszałem kiedys o tej chorobie ale nie wiem dokladnie... w dzien cala sie "napompowuje" jak ją tylko rusze to strzela moczem... ma wiszace gardlo... jest to samiec i jeden rezonator tez jakby miał na wierzchu .. Czy jest jakis ratunek dla niej??

    Pozdrawiam
    Piotr

  2. #2

    Re: Rzekotka chora

    Moje nadymają się tak gdy je biorę na ręce , ale ostatnoi coraz żadziej bo sie bardziej oswojiły ze mną Twoja na pewno też jest zestresowana. Jak długo ją masz??


  3. #3
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Rzekotka chora

    Wirm
    Jaszczur na pewno nie jest zestresowana. Ja bym sie z nia udal do weta, bo to NIE JEST zdecydowanie normalne. Po zdjeciu wyglada jakby juz byla ,,mocno" chora.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Re: Rzekotka chora

    jest to tak zwana puchlina wodna (posocznica). jest spowodowana przez zanieczyszczenia, np rozkladajace sie odchody, resztki pokarmowe, przez bakterie znajdujace sie w zanieczyszczonej wodzie, podlozu, podobno rowniez moze byc wywolana przez podawanie zbyt tlustego pokarmu. Choroba zakazna, nieuleczalna. Niestety zabke trzeba usmiercic. Ewentualnie mozesz postarac sie ratowac ja przez dlugotrwale kapiele w roztworach np chlorocykliny, detreomycynie czy penicilinie krystalicznej. W tej kwestii musisz juz sie poradzic w zoologiku - jak uzywac takie lekarstwo (powinno byc na opakowaniu). Terrarium radze zdezynfekowac.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •