Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: żekotka żabia - toksyczny śluz?

  1. #1

    żekotka żabia - toksyczny śluz?

    czy ten śluz co wydzielają żekotki żabie jest b. toksyczny? ic zy zalezy to od pokarmu który ona przyjmuje-bo słyszałem że toksyczność zależy od tego czy żabka zje jakiegoś owada-który ma składniki toksyn.....bo mam taką żabkę i niewiem czy co jakiś czas jak połazi chwilke po ręce -a potem jakim przypadkiem przejade rąką koło ust-np.- to czy coś mi się stanie......czy ktoś wie co za toksyny posiada ta żabka?

    z góry dzięki za odpowiedzi

    Pozdrawiam

    ps.czy komuś kiedyś się stało od śluzu tych pospolitych żabek??

  2. #2

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    Rzekotki żabie wytwarzają słabo toksyczną wydzielinę, która może podrażnić śluzówkę oka albo wnętrze jamy ustnej.Jak kiedyś potarłem sobie oko po trzymaniu rzekotek to piekło przez 3 godziny gdzieś tak.Ich śluz na pewno nie jest śmiertelnie trujący, a ta teoria o toksyczności po zjadaniu trujących owadów dotyczy drzewołazów, które zjadają trujące mrówki w naturze.


  3. #3

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    aha, dzięki za odpowiedź-właśnie zależało mi na tym by ktoś się podzielił wiedzą "praktyczną"....


    dzięki za szybką odpowiedź


    Pozdrawiam

  4. #4
    djtommi
    Guest

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    tyle lat masz i taki widoczny blad ort. robisz ;/


  5. #5

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    witam,

    plazow nie bierze sie na rece, moga sie przegrzac


  6. #6

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    Można je brac na ręce ale z umiarem ( raz na jakiś czas).


  7. #7
    MIDO
    Guest

    Re: żekotka żabia - toksyczny śluz?

    Zadajmy sobie pytanie po co brac na ręce płazy sa to fajne zwierzaki ale to dla nich dosc spory stres jak dla wiekszości zwierzako terraryjnych.Jak juz bierzemy plaza to zwilzamy ręceaby nie uszkodzic ich delikatnej skory.
    Rzekotki maja egzotoksyny w swoim sluzie wytwarzanym przez skóre.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •