Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Witaminy

  1. #1

    Witaminy

    witajcie, kilka dni temu przeczytałem że jeśli niema doświtlenia UV dla żekotek to trzeba dawać spcjalne zestawy witamin...moje pytanie:
    -czy tak jak w przypadku rybek-kiedy brakuje im witamin-można posłużyć się podstawowym Vibovitem-tym dla bobasów-bez dodatków smakowych?-np . posypać nim świerszcza-albo rozpuścić i wstrzyknąć mu troche,czy lepiej kupic jakieś gotowe suplementy-jesli tak to jakie?

    i drugie pytenie- niewiem czy to prawda ale podobno można nauczyć, by rzekotka szła za ręką-skakała za nią-jeśli to prawda -to jak można ją tego nauczyć?


    dziękuję za odpowiedzi :P


    Pozdrawiam

  2. #2
    djtommi
    Guest

    Re: Witaminy

    jak ja zaglodzisz i nauczysz jesc z reki to zacznie latac za nia ale po co??
    co do witamin to uzywaj srodkow w proszku np. jbl dla plazow lub chyba sery reptimineral dla zwierzat terraryjnych miesozernych. takie pudelko kosztuje z 30zl a starcza na pare lat .


  3. #3

    Re: Witaminy

    co do tego latania za ręką-to tak bardziej jak legędę traktuję:P

    a co do środków-dzięki za info....ale dalej czekam-czy ktoś karmił vibowitem? -bo te witaminy dla zwierzaków mają dokłądnie taki sam skład-a vibowit dla bobasó ma maxymalnie przyswajalną-lekkostrawną-formę-dlatego chciałbym to wiedzieć-w akwarystyce-jak niebyło jeszcze tych płynów z witaminami-tropicala i tetry etc. to się tego używało-a niektórzy używają do dzis-bo po pierwsze wiadomo że niesą oszukane, są tańsze i działają-ja tak np. pielęgnice-m.in. severum wyleczylem-maiłą dziurawicę....

    czekam na more answers
    z góry dzieki

    Pozdrawiam

  4. #4

    Re: Witaminy

    Ja stosuję reptivit. W Biofilu kupiłem chyba za 22 złote. Przy sześciu żabkach wystarczy mi tego chyba na 2 lata. Nie przesadzaj z dawkowaniem bo żabki pyszczki sobie później wycierają łapkami )))0


  5. #5

    Re: Witaminy

    ok-to ja już niekombinuję.......dzięki za odpowiedzi...

    ps. mogłbym w jakims innym poście-ale dam tu-mam nadzieje że nikt mnie za to niezabije...:P

    czy rzekotki żabie można trzymać z jakimiś innymi rzabkami?o podobnych warunkach-czyli najmniej ambitnymi...
    -aha-no bo -te witaminy-to właśnie dlatego-przedewszystkim by zabki były zdrowsze-bo światło mają słoneczne a nie z żarówek-więc ten inny gatunek tez by musiał mieć tak samo...


    dzięki za odpowiedzi


    Pozdrawiam:P

  6. #6

    Re: Witaminy

    Vibovit może ma podobny skład ale na pewno inne proporcje. Nie wszystkie składniki w nadmiarze mogą być dobre dla żabek. Proponuję stosowanie specjalistycznych preparatów witaminowych.


  7. #7

    Re: Witaminy

    Nie wiem jak to jest z rzekotkami. Ja mam kumaki dalekowschodnie.


  8. #8

    Re: Witaminy

    witam, ja zawsze stosuje wibowiit czy to plazy czy gady, ssaki


  9. #9

    Re: Witaminy

    serio?do rzab też-bo właśnie niewiem-a to ma być prezent dla mojej dziewczyny-i musi się jeszcze ruszać:P

  10. #10
    djtommi
    Guest

    Re: Witaminy

    ja bym radzil witaminy dla plazow bo wyjdzie i tak taniej i ma sie pewnosc ze wszystko bedzie dobrze.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •