Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: rzekotki żabie O_o

  1. #1

    rzekotki żabie O_o

    hej ,czy ktos może wie czy jak wpuszcze dwie rzekotki żabie 1 cm. do trzeciej rzekotki 2,5 cm-to czy ta większa zje te małe-bo puki co to ja tę większą karmiłem świerszczami tej wielkości:/ ...a nichciałbym stracić maluchów;(......
    czy one wiedzą co jest żabą z ich gatunku czy żrą wszystko co im do pyska wejdzie?????



    z góry dziękuję za odpowiedź


    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: rzekotki żabie O_o

    Prawdopodobnie zostana pozarte.


  3. #3

    Re: rzekotki żabie O_o

    kurcze też tak mysałem-a czy jak będę karmił tę wiekszą co 2-3 dni a małe co dzień do zdążą ją dogonić?(wzrost)

    pytanie czy większa może być tak żadko karmiona:/

  4. #4

    Re: rzekotki żabie O_o

    i jeszcze ostatnie pytanie-bo mnie naszło-czytam co popadnie o żabach i nigdzie niemogę znalesć-bo pisze że np. rogate zaby można karmić mięsem-ale jak namówić zabkę by zjadła coś co się nierusza???????

    z góry dzięki za odpowiedzi

    Pozdrawiam

  5. #5

    Re: rzekotki żabie O_o

    Mowisz o rogatej? Rogatej wystaczy pomachac martwym pokarmem (chwyconym w pesete- inaczej trzeba uwazac na palce ) przed pyszczkiem i... i juz go nie trzymasz Ale mieso to niepelnowartosciowy pokarm- trzeba dodawac witaminy, wapn. Lepsze sa oseski (duza rzekotka zabia tez by spokojnie zjadla oseska- pytanie, czy zechce).


  6. #6
    djtommi
    Guest

    Re: rzekotki żabie O_o

    ja daje mieso tylko po to bo sien ei rusza i nie rzuca witamin ktore nasypie czyli raz na tydzien badz 2 nie zaszkodzi jesli maja przekazywac witaminy. A podawanie to tak jak bylo juz napisane machaniem przed pyszczkiem tylko lepiej skutkuje jak zabki sa w trakcie polowania na zyjace robale bo wtedy nie patrza na co atakuja.


  7. #7

    Re: rzekotki żabie O_o

    z mięs polecam serca (drobiowe, wieprzowe) - to najzdrowsze mięso, bez zanieczyszczen, sam miesien.


  8. #8

    Re: rzekotki żabie O_o

    Ja bardzo odradzam mięso, chyba że rzeczywiście jakieś znikome ilości. Karmienie w większym procencie młodej rogatej mięsem to murowane odwapnienie! Oseski od czasu do czasu są dobre( dużo wapnia), i chętnie zjadane przez wyrośnięte Phrynohyasy.
    Większa rzekotka bez problemu zje taką dużo mniejszą od siebie. Polecam rozdzielić.


  9. #9

    Re: rzekotki żabie O_o

    Ej a czy 2 samce mogą być w jednym terra?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •