Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rzekotka żabia - pytanka :)

  1. #1

    Rzekotka żabia - pytanka :)

    Hey
    Zamierzam sobie kupic dwie mlode rzekotki zabie i mam pare pytan :
    1.W jakim terrarium trzymac dwie malutkie (1,5 cm) ?
    2.Czy to terrarium moze miec juz mech,galazki z porostem itp ? Chodzi mi o to czy np wyleg swierszcza lub muszki nie beda sie chowac w mchu lub poroscie ?

    To narazie wszystko - z gory dziekuje i pozdrawiam


  2. #2

    Re: Rzekotka żabia - pytanka :)

    takie maleństwa możesz trzymać jeszcze w faunaboxie, najlepiej wstawionego do wiekszego, oświetlonego terrarium. wyposażenie takiego pojemnika ogranicz do minimum, właśnie z tego powodu, że pokarm może się gubić, a żabki mogą go nie odnaleźć. najlepsza będzie wilgotna lignina na dno, drobne gałązki (bez mchu i porostów), jakaś niewielka kryjówka (np duży liść pod którym będą mogły się chować). takie warunki są bezpieczniejsze dla malutkich żabek i łatwiej je obserwować i opiekować się nimi.


  3. #3

    Re: Rzekotka żabia - pytanka :)

    A w jakim wieku (ile powinny miec cm) abym mogl do tekigo terra jak napisalem przeniesc ?


  4. #4

    Re: Rzekotka żabia - pytanka :)

    Tak, jak pisala Double- mech możesz wsadzić.
    Powinny mieć tak ze 3cm.


  5. #5

    Re: Rzekotka żabia - pytanka :)

    ja swoje trzymam i trzymałm od 1,5cm w dużym fauna boxie za podłoże torf a na torfie mech jedna duża gałąść której gałązki rozchodza sie na boki do okoła tej ggałęzi bluszczi i 2roślinki trzykrotka miniaturkowe listki i niewem jak się nazywa ale ma takie duże liście no i basen kupiłem w zoolagu żabką dobrze zawsze znalazły pokarm teraz mają z 2,5,-3cm

  6. #6

    Re: Rzekotka żabia - pytanka :)

    chodzi o to by w terrarium dla tak małych żabek nie było za dużo zakamarków, a sam pojemnik nie był zbyt duży. Ja bym trzymał je w takim pomieszczeniu od osiągnięcia przez nie 3 cm. Pamiętaj o tym że nawet 3cm rzekotka może mieć problem z wydostaniem sie z zbyt głębokiego basenika więc na początek jakiś 1 cm gł.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •