Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: płeć rogatej

  1. #1

    płeć rogatej

    witam!
    ja i kolega mamy kilka żabek rogatych wielkości 12, <8, <8 cm. nie wiemy jaiej płci są one. i w związku z tym mam takie pytanie: czy gdybym zamieścił tu foty tych żąbek, to powiedzielibyście (czy ktoś potrafi wogóle :P) jakiej one są płci?
    nie chce mi się wstawiać fot na darmo :P

    pozdrawiam!!!


  2. #2

    Re: płeć rogatej

    płeć można rozpoznać po modzelach - takie zgrubienia na przednich łapach samca (u nasady kciuka) - myśle że u tej wielkości żabek powinny być widoczne, więc jeśli sam nie poznasz to zrób porządne fotki łapek


  3. #3

    Re: płeć rogatej

    Czy mi się wydaje , czy chcecie wiedzieć płeć żab po to by je rozmonożyć?? Jeżeli tak to powodzenia , ale z tego co wiem jest o trudne.


  4. #4

    Re: płeć rogatej

    trudne nie znaczy nie możliwe, a zresztą bez próbowania nic się nie osiągnie


  5. #5

    Re: płeć rogatej

    ta 12 cm to na pewno samica, bo samce tak duze nie rosna. Jesli te 8 cm juz nie rosna, to samce, jesli jeszcze sie powiekszaja to prawdopodobnie samice. Pamietajcie, ze osobniki do rozmnazania musza miec co najmniej 3 lata, trzeba je tez chyba dla prawidlowego rozwoju plciowego "zimowac".


  6. #6

    Re: płeć rogatej

    Ale jeżeli udało by sie im rozmonożyć żeby rogate to ja bym chętnie kupił młode bo nie wiem gdzie moge je dostac. Wszędzie sa podrostki.


  7. #7

    Re: płeć rogatej

    bedziemy probowali je rozmnozyc, ale napewno jeszcze nie teraz. nie umiem rozpoznac plci zabek, bo jestem w tym kompletnym laqikiem. nie mam zadnych zab oprucz tych rogaczy. co do rozmnazania, to juz robimy specjalne terrarium zdeszczownica i zalatwiamy tasme z odglosami godowymi samcow. jeszcze troche sie dowiemy jak to jest z ich cyklem rocznym i do boju . życzcie nam powodzenie!!

    a fotki wrzucę jak już będę w domyu, bo pisze z kafejki na mazurach

    PS.
    ale tutaj dól terrarystyczny. w żadnym sklepie zoo nie ma ani gadow, ani zab, ani pajakow. sama karmowka :P (myszy, chomiki) i rybki hehe


  8. #8
    Black Rider
    Guest

    Re: płeć rogatej


    Takie modzele przy obu przednich łapach ma samiec


  9. #9

    Re: płeć rogatej

    To nie musza byc modzele, zabka jest moim zdaniem jeszcze za mala na okreslenie plci. Ja raczej kieruje sie wygladem podgardla.


  10. #10
    Black Rider
    Guest

    Re: płeć rogatej

    Saurus możesz mi to przybliżyć?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •