Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sukces !!! :)

  1. #1
    M.I.R.A.S.
    Guest

    Sukces !!! :)

    Kurcze nie moge, musze się pochwalić

    Właśnie romnożyłem kumaki dalekowschodnie

    Dzisiaj miałem je sprzedać , a tu patrze skrzek - piękne ukoronowanie hodowli

    Tylko jeden problem...zauwazyłem to przy zmianie wody, nie spodziewałem się skrzeku i niestety z ok 20 jajeczek zostalo 3-4 ;(

    Trudno, sam zawiniłem, ale myślę że samiczka jeszcze złozy jedną partię

    Mam szansę na kolejną partię wogóle ?

    Jeżeli macie jakieś rady to proszę pisać





  2. #2
    M.I.R.A.S.
    Guest

  3. #3

    Re: Sukces !!! :)

    skrzek to jeszcze nie rozmnozenie Ale zycze powodzenia


  4. #4

    Re: Sukces !!! :)

    nie chcę zbytnio martwić, ale prawdopodobni padna ci wszystkie,albo zostanie jedno. ale nie przejmuj sie tym,to normalne - po to plazy skladaja tyle jaj, zeby choc niewielka czesc osiagnela wiek dojrzaly. jesli kumaki teraz 'ruszyly', to znaczy ze niedlugo znowu mozesz sie spodziewac skrzeku, nastepne pewnie beda liczniejsze. trzymaj je w temrpeaturze pokojowej, w niewielkiej ilosc wody, dobrze natlenianej. gdy sie 'wykluja', skarmiaj posiekanymi roslinami wodnymi, np moczarka, drobno pokruszonym pokarmem dla rybek, zmielonym zoltkiem. tylko dbaj o jak najlepsza czystosc wody, szczegolnie 'niebezpieczne' jest zoltko.


  5. #5

    Re: Sukces !!! :)

    Jestem nowa (i bardzo [!] szczesliwa) wlascicielka tychze kumakow Pytanie do Double - napisalas "w niewielkiej ilosc wody, dobrze natlenianej" jak ty to technicznie widzisz? bo dla mnie zeby byla dobrze natleniona to trzeba uzyc filterka a to juz wyklucza niewielka ilosc wody w kazdym razie poki co kijanki maja sie swietnie.
    Pozdrawiam
    Agata

  6. #6
    djtommi
    Guest

    Re: Sukces !!! :)

    kijanki sa proste w utrzymaniu najwiecej pada jak juz sie zaczynaja przemieniac w zabki.


  7. #7

    Re: Sukces !!! :)

    są pompki co tłoczą powietrze pod wodę. Może wody nie być dużo a to włacozne poprostu zwykły napowietrzacz.

  8. #8
    djtommi
    Guest

    Re: Sukces !!! :)

    troskze przesadzacie z tym moje kijanki w wodzienie mialy w ogole tlenu i same poprostu pobieraly z atmosfery i sie przeksztalcily bez problemow.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •