Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jadowita żaba rogata

  1. #1

    Jadowita żaba rogata

    hej, znalazłem ciekawy atrykół w którym jakiś tam profesor zrobił wystawe hodowli płazów i ma jadowitą żabę rogtą:


    " Na egzotycznej ekspozycji zgromadzono kilkadziesiąt gatunków zwierząt, z którymi nieczęsto mamy do czynienia. Zielony wąż boa, który zawinął się wokół gałęzi i trochę większy, tęczowy, wzbudzały największe zainteresowanie zwiedzających. (...) W akwarium obok, na kamienistym podłożu, rozpłaszczyła się żaba rogata, również bardzo niebezpieczna.
    - Trzeba z nią uważać, bo jest jadowita - tłumaczy Waldemar Jastrzębski z Warszawskiego Związku Akwarystów, który zorganizował wystawę..."

    przecież te żaby które są chowane w terrariach niesą jadowite-to oco tu chodzi???

    -jakby co to tu jest linjk do stronki gdzie to znalazłem:

    http://www.tygodnik.fishing.pl/38/aktual.html

    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Jadowita żaba rogata

    "Zielony wąż boa" hehe nie ma to jak polskie nazwy...
    W zasadzie prawie każdy płaz bezogonowy jest do pewnego stopnia jadowita a właściwie trujący, podejrzewam że o to chodziło, a organizator mógł się znać na płazach tak jak przeciętny Amerykanin na geografi Europy...


  3. #3
    MIDO
    Guest

    Re: Jadowita żaba rogata

    Chcial chyba powiedziec trujacy bo miedzy zwierzakiem jadowitym a trujacym jest roznica.
    A co do zielonego węza boa(czyt.Corallus caninus) spytaj sie jaka to populacja to tez pewnie bedzie wiedzial


  4. #4

    Re: Jadowita żaba rogata

    yyy-to znaczy jak sobie potre oczy po tym jak ją miałem na ręku to mogę mieć np. zapalenie spojuwek-czy może bardziej toksyczna???


    dzięki za odp.

  5. #5

    Re: Jadowita żaba rogata

    No ale żaby w skórze wytwarzaja jad z tego co pamietam

  6. #6

    Re: Jadowita żaba rogata

    nie jad tylko trucizne jak już. Zresztą rogacze pod tym względem na pewno nie są niebezpieczne. Najgorsze są ropuchy i oczywiście drzewołazy, tyle że te drugie biorą trucizne z pokarmu, a nie wytwarzają jej same.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •