Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: najcichszy płaz bezogonowy

  1. #1

    najcichszy płaz bezogonowy

    jakie płazy są na tyle ciche że nie budzą w środku nocy (akwa-terra może stać przy łóżku)

  2. #2

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Samice wszystkich plazow, bo tylko samce wydaja dzwieki. Mowi sie ze kumaki sa ciche, ale nieraz bylem budzony w srodku nocy przez samca


  3. #3

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Moze jakis gatunek hyperoliusa one są raczej ciche


  4. #4

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    taaak jasne.
    Jak miałem puncticulatusa to obudził rodziców na drugim końcu mieszkania, w innym pokoju. Dzieliły dwoje drzwi :P Więc kłóciłbym sie, że ciche...

  5. #5

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    oj Hyperki na pewno nie sa ciche najcichsze to są chyba karliki nie wiem jak ich większa kopia czyli żaby szponiaste (Xenopusy), z lądowych oczywiscie każda samica kumaczki są na pewno w porównaniu do innych ciche.


  6. #6

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Ja mam concolory i są bardzo ciche,a po zatym napisałem ze "kturyś gatunek hyperoliusa"a nie okreslony


  7. #7

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    ale czy miały już u Ciebie okres godowy???? bo poza tym okresem większość żabek siedzi cicho. Mojego H.mitchelli też nie słysząłem od kilku miesięcy, ale wiem jakie ma możliwości wokalne :>


  8. #8

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    z tym kumkaniem niema wyjątków-to znaczy czy zdaża się ze samice kumkają?bo np jak się weźmie samicę-która się przestraszy-chocby zabyrogatej to ona potrafi"wydać z siebie dźwięki"-przynajmniej tak czytałem-w necie-ale niewiema ile w tym prawdy:/....zatem?




    Pozdrawiam

  9. #9

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    no dźwięki wydać potrafi, ale nie jest to rehotanie tylko jakieś bąknięcia, czy piski.


  10. #10

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Tak mysle ze miał okres godowy(temperaturke podwyzszona,zwiększona wilgotnosć itp.) tylko samicy nie znalazł bo one siedziały w innym terra


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •