Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: najcichszy płaz bezogonowy

  1. #11

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    ale samiec się darł, czy tylko warunkowo powinny miećo kres godowy, bo jedno z drugim nie koniecznie idzie w parze


  2. #12

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    witam,

    ogolnie cala rodzina Pipidae jest cicha, Hyperolidae napewno nie, moze kassina ma mniej donosny dzwiek ale Leptopelisy i Hyperioliusy sa glosne

    ogolnie wiekszosc plazow bezogonowych to glosne zwierzaki, ale zawsze mozna kupis same samiczki

    nalezaloby szukac plazow, malo tertytorialnych, zyjacych w duzym zageszczeniu tak zeby nie bylo potrzebne glosne nawolywanie


  3. #13

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Cały czas rechotał przez chyba 2-3 noce i doprowadziłem do tego przez zwiększanie temperatury i wilgotności


  4. #14

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Mam samca kasiny i on wydaje dzwięki(brzdąknięcia) o wiele głosniejsze od hyperoliusa concolora


  5. #15
    Black Rider
    Guest

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    żabka rogata jest dosyć cicha


  6. #16

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Chwilowo tak, ale podobno dojrzale samce potrafia niezle zaryczec


  7. #17
    Black Rider
    Guest

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Moj juz zaryczał 2 razy, ale jakos super glosne to nie jest


  8. #18

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    witam,

    moja samiec tez nie robi tego glosno ale to tylko z braku rzeczywistych godow


  9. #19

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Po prostu nie sa jeszcze dojrzale (musza byc podobno 2-3 letnie), na paru zagranicznych stronkach czytalem, ze dojrzalego samca nawet spryskiwanie terrarium prowokuje do "spiewania", to co slyszeliscie to nie byly jeszcze "wlasciwe" dzwieki


  10. #20

    Re: najcichszy płaz bezogonowy

    Tak jest z moim samcem Rzekotki żabiej.Jak tylko mocniej spryskam terra, to tego samego wieczoru mam "rykowisko"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •