Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Phyllobates vittatus-terrarium???

  1. #1

    Phyllobates vittatus-terrarium???

    Mam akwarium(narazie) o wymiarach 35-24-24 cm i zastanawiam się nad zrobieniem z niego terrarium dla liściołazów(2-3 sztuk) ,ale jest jeden problem czy zrobić dla nich pionowe(wysokosć wtedy by wynosiła 35cm) czy standardowe terra
    Proszę o pomoc i takie terra by się nadawało?!


  2. #2

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    Co do tego czy wymiary beda ok to nie wiem, ale na pewno o orientacji pionowej.


  3. #3

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    Dlatego się pytam bo w wielu przypadkach słyszałem ze poziome są lepsze bo one więcej potrzebują powieszchni do łażenia


  4. #4

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    To moze ja sie nie znam, moze tak jest z tym gatunkiem, ale jesli to gatunek nadrzewny to do lazenia lepiej wsadzic duzo roznych roslin


  5. #5

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    proponuje jednak zrobic jednak terra (wygodniej jest w nim operowac). z dużą powierzchnią do łażenia, i równocześnie wysokie (może być nawet sześcian) - 40cm będzie optymalne.


  6. #6

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    Double- on sie nie zastanawial czy przerabiac na terra, tylko czy w razie czego bedzie dosc duze No i 35 cm to maksymalna wysokosc- akwarium juz jest, czeka na przebudowe- czyli terrarium bedzie mialo wymiary 25x25x35 wys.


  7. #7

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    No z teog co ja widziałem, to ludzie maja lda tych żabek poziome terraria.
    pozdrawiam

  8. #8

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    Poziome łażą głównie po dnie
    ale lubią też włazić na liście czy wodospady - do samej góry terrarium
    dla maluszków przez 3-4 miesiące powinno wystarczyć
    ale dla dorosłych będzie małe


  9. #9

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    witam,

    dla doroslych stanowczo za male, jak juz Adam napisal

    w ich przypadku glownie liczy sie powierzchnia dna, one zasiedlaja dolne partie lasow

    ale warto jakos ladnie to zagosopdarowac wobez czego wysokosc tez moze byc duza zeby roslinki mialy gdzie rosnac

    no i warto pomyslec o dobrej wentylacji, o co w akwarium raczej trudno (wiem wiem na zagarnicznych stronach robia terraria z akwariow ...)


  10. #10

    Re: Phyllobates vittatus-terrarium???

    ja polecam wentylatorek od kompa, na obniżonym napięciu
    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •