Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: swierszcze - inkubacja jajek :)

  1. #1

    swierszcze - inkubacja jajek :)

    Wlasnie, skoro juz mowa o swierszczach, to ciekawi mnie jaka jest gorna granica temperatury, w ktorej mozna trzymac jaja swierszczy (bez skojarzeń ;P). Chodzi mi o to, zeby wylęg nastąpił jak najszybciej, ale zeby ich nie przegrzac i nie ugotowac
    albo tez w ogole podajcie, w jakiej temperaturze, po jakim czasie sie wylegały. Pozdrawiam.


  2. #2
    Nook
    Guest

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    Świerszcze najlepiej jest hodować w temperaturze od 18 do 32°C, jednak warto pamiętać, że im wyższa temperatura tym owady rozmnażają się szybciej. Jedna samica w ciągu swojego krótkiego życia, a żyję średnio ok. 3 miesięcy, może złożyć do 300 jaj, które umieszcza w podłożu, charakterystycznym dla samic pokładełkiem.

    http://terrarium.com.pl/zywienie/hod...?id=swierszcze
    z tego tekstu jasno można wyczytać iż górna granica to 32°C


  3. #3
    Nook
    Guest

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    Świerszcze najlepiej jest hodować w temperaturze od 18 do 32°C, jednak warto pamiętać, że im wyższa temperatura tym owady rozmnażają się szybciej. Jedna samica w ciągu swojego krótkiego życia, a żyję średnio ok. 3 miesięcy, może złożyć do 300 jaj, które umieszcza w podłożu, charakterystycznym dla samic pokładełkiem.

    http://terrarium.com.pl/zywienie/hod...?id=swierszcze
    z tego tekstu jasno można wyczytać iż górna granica to 32°C


  4. #4

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    Mam 33 stopnie czy to za duzo?
    CZy 32 to nieprzekraczalna granica?
    Chyba nie...
    Mark0wy

  5. #5

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    A jeśli Twój termometr zaniża temperaturę i zamiast 33 masz 35*C ? :-/


  6. #6

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    spoko, pytalem sie, bo sam dalem im kolo 35, ale dzisiaj patrze, ze juz są malutkie, wiec 35, jeszcze znoszą )


  7. #7

    Re: swierszcze - inkubacja jajek :)

    , ale jaja!!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •