Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Temperatura ???

  1. #1
    pbpbp
    Guest

    Temperatura ???

    ,jak ją zmniejszyć w terrarium?

  2. #2

    Re: Temperatura ???

    Hej!
    Wentylacja i redukcja watów w oświetleniu/ogrzewaniu)
    Nie wiem, jak ogrzewasz swoje terra i jak jest skonstruowane, ale jak masz np. 60W żarówe i jest za ciepło to wstaw np punktową 40W. Zwierzak będzie miał gradient temperatur, od lokalnie wysokiej, po niższą. A wentylacja tak czy siak musi byc sprawna.


  3. #3
    pbpbp
    Guest

    Re: Temperatura ???

    wentylacja jest!
    jarzeniówkę mam?


    w domu temperatura 30C!
    a potrzebna 28C?

  4. #4
    Sebastian Wolf
    Guest

    Re: Temperatura ???

    to ty w sałnie mieszkasz?

  5. #5

    Re: Temperatura ???

    pozostaje Ci czesta wymiany wody na chłodniejszą, zraszanie terra. Jeżeli masz zwierze, które nie korzysta z basenu mozesz wstawić basen i wrzucać do niego lód. Ale to są juz wyjscia awaryjne. Postaraj się znaleźć najzimniejsze miejsce w mieszkaniu.
    Mieszkasz na ostatnim pietrze? Tam czesto jest goraco od dachu.


  6. #6
    pbpbp
    Guest

    Re: Temperatura ???

    to parter domu!
    spróbuje z lodem!

  7. #7
    pbpbp
    Guest

    Re: Temperatura ???

    nie w maszynowni statku

  8. #8

    Re: Temperatura ???

    Ja mam podobnie. Mam po prostu dwa duże okna w pokoju pod katem prostym. Stad nie rzadko jest tem 30 i więcej. Z tym lodem to nie na długo. Ja musze mięć 26-27 max bo mam dendrobatesy. Ustawiłem terra na niska szafkę w korytarzu gdzie jest najchłodniej. Jarzeniówkę podniosłem go góry tak ze miedzy nią a sufitem terra jest przestrzeń. Teraz zdjąłem przykrywkę terra. Jedyny sposób to odprowadzanie energii poprze parująca ciecz - stosowany przez plemiona arabskie żyjące na pustyni np. umieszczanie czegoś, co mocna naciąga woda w przeciągu - wtedy temp. spada o kilka stopni. Oni maja duża amforę gliniana o bardzo siatkowanej powierzchni w górnej części. W środku woda. Umieszczają przy wejściu do jaskini – i działa.
    W naszym przypadku można zastosowana wentylator komputerowy (pomysł podobno od Sułka) z tym ze dmuchający na mokra porowata powierzcie w terra (pomysł mój). W praktyce mi trochę pomogło kupienie nawilżacza BIONAIR (nie kupować ultradziekowego). Stojąc na terra doskonale się sprawdza.


  9. #9
    pbpbp
    Guest

    Re: Temperatura ???

    gdzie kupić taki nawilżacz?

  10. #10
    Krycha_Siedlce
    Guest

    Re: Temperatura ???

    gdzie kupic i ile za niego dales?????

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •