Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Mączniki

  1. #1
    --->Mimi<---
    Guest

    Mączniki

    Zaczołem hodować mączniki. Jako podłoże i jednocześnie pokarm dałem im mąkę razową(taka jak do zurku) i troche zwykłej mąki.
    Przedtem larwy karmiłem żadko bo itak były dla modliszki, jaszczurek, ptaszników itt.
    Jak je wrzuciłem to 5 litrowego słoja (wypełnionego tak 2/3 mąką) to po kilku dniach są jakies takie bardzo wolne a część się właściwie nie rusza....
    One się tak nażarły czy co im może być?

    p.s. słoik był wyparzony

  2. #2

    Re: Mączniki

    Może się udusiły

  3. #3

    Re: Mączniki

    Najlepsza mieszanka to otręby przenne ,płatki owsiane ,bułka tarta,i do tego troszkę mąki przennej.To że się nie ruszają to może wylinkę będą miały albo wyschły wyciągnij jednego i sprawdz.Ja mam już swoje małe mączniaki takie 4 mm.Bardzo długo się z jaj wykluwają.Imago trzeba podawać wodę na gąbce najlepiej żeby nie zamoczyć chodowli jedzą to samo co larwy.

  4. #4
    --->Mimi<---
    Guest

    Re: Mączniki

    acha a jak mam podawać wodę larwom żeby mi mąka w słoiku nie spleśniała?
    A Jak mi złozą jaja to do czego skladaja? do tej maki z której wyszły?
    A jaja jak inkubowac? zostawic na pastwe losu?A ile one sie wylegają?

  5. #5

    Re: Mączniki

    co jakiś czas wrzucasz kawałek jabłka - w zupełności wystarczy...

    http://www.mga.com.pl/~adampl/phorum...&i=5159&t=5030
    19-sty post od góry


  6. #6

    Re: Mączniki

    Nic dodać nic ująć Jaca.
    Mimi żeby nie zapleśniało musi być dobrze wietrzone najlepiej płaski pojemnik i nie zamykać larwy nie wyjdą i imago też po płaskiej powierzchni.Nie wiedziałem że można podawać owoce zamiast wody ale ja dalej im będę dawał gąbkę nasonczoną wodą jak są spragnione to chwilka minie i wszystkie piją hihih.

  7. #7
    --->Mimi<---
    Guest

    Re: Mączniki

    wczoraj pochalapałem im troche woda jakby odżyły...... marchewkę jedza bardzo łapczywie tylko sie boje że mi zplesnieje ale trudno....
    A z tymi jajami ktoś wie?

  8. #8
    [RED-689]
    Guest

    Re: Mączniki

    Najpewniej. Sama logika ze nic nie bedzie w stanie wyzyc jezeli zasypie sie to maka :-) Chyba ze maka i w panierke hehehehe


  9. #9

    Re: Mączniki

    o jaja się nie martw, czasami przyklejane są do dna...


  10. #10

    Re: Mączniki

    Oj nie wiem część imago było puźniej nie równomiernie się przepoczwarzały.Trudno mi powiedzieć ile czasu od jaj do larw.Napewno jeszcze teraz są jaja ale imago padły.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •