Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

  1. #1

    Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    Znalazłem na jeziorem gąsienice i ze swoim zwyczajem zabrałem ją do domu. Problem polega nna tym że znalazłem ją na trawie i nie wiem czym sie żywi. Daje jej kilka rodzajów liści może coś zje. Gącienica ta jest bardzo "włochata" czarna ale na brzegach jest ruda. Za identyfikacje i podanie jej pokarmu będe bardzo wdzęczny.

  2. #2

    Re: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    jesli jest BARDZO wlochata, to byc moze jest gasienica niedźwiedziówki nożówki (cala czarna, po bokach ruda). jest to ćma, ktora po przeistoczeniu się ma przednie skrzydla biale w duze brazowe plamy, a tylnie pomaranczowe w niebieskoszare plamy z czarna obwodką. jest to spory owad, rozp. skrzydel okolo 6-7 cm. lata sobie po terenach uprawnych i ogolnie nizinach. niewiem co je, ale powinno byc gdzies w necie.
    do uslug

  3. #3

    Re: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    tesh sądzę, że to niedźwiedziówka bo teraz ich dość dużo jest.
    postaram się dowiedzieć co je.

  4. #4

    Re: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    Jeśli to Arctia caja, tak ajk piszecie to nie ma problemu z karmieniam. Gąsienica je wiele gatunków roślin, ja polecam liście pokrzywy, babki, łopianu, kapusty, szczawiu i wiele in. Tylko sprawdz czy to na pewno ten gatunek: http://www.funet.fi/pub/sci/bio/life...ia/caja-3l.jpg


  5. #5

    Re: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    Napewno jest arctia caja. Bardzo dziękuje.

  6. #6

    Re: Identyfikacja gąsianicy-do specjalistów

    moja koleżanka karmiła babką i mleczem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •