Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: plaga w terra u chrzaszczy

  1. #1

    plaga w terra u chrzaszczy

    sprawa dotyczy w rownym stopniu owadow jak i pajeczakow, a wlasciwie tych drugich mam teraz w terra u chrzaszczy znacznie wiecej, juz raz przez roztocza stracilem dwa gat chrzaszczy, moze tym razem ktos poda mi sposub by sie pozbyc malych, bialych, ROZTOCZY, o tyle, o ile nie atakuja ani larw ani imago - poczwarki wyjadaja w 100%. Substrat wysterylizowalem wrecz i na poczatku zywej duszy, ale teraz przywiozlem karaczany od kumpla i nie sprawdzajac podloza postawilem pudelko na to moje z chrzaszczami, teraz mam pi..one roztocza. Pomozecie??


  2. #2

    Re: plaga w terra u chrzaszczy

    o ile walka z roztoczami w terra u gadów nie jest wielkim problemem to u chrząszczy łatwe to nie będzie bo środki na roztocze są środkami owadobójczymi i mogą zabić również chrząszcze. chciałbym pomóc ale niebardzo wiem ja...

  3. #3

    Re: plaga w terra u chrzaszczy

    Proponuję wyjmować poczwarki i przekładać do pojemnika z samym próchnem.
    U części gatunków to zdaje egzamin ale nie u wszystkich.
    Jest to przede wszytskim skuteczny przy walce z ziemiórką.
    Dodatkowo trzeba by chyba przenieść wszystkie zwierzaki do nowego pojemnika.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Re: plaga w terra u chrzaszczy

    dzieki!!
    narazie zauwazylem ze roztocza sa tylko na powierzchni substratu, a larw nie dokarmiam, poczekam jeszcz troche jak ich ilosc nie zmaleje zalatwie nowy substrat, ale moze skoro nie dokarmiam larw powoli roztocza wyginą


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •