Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Nietypowe gatunki hodowlane

  1. #1
    Dark Raptor
    Guest

    Nietypowe gatunki hodowlane

    Udało mi się dorwać cyfrówkę więc strzeliłem parę fotek. Wrzucę tu kilka, później może jeszcze kilka (co za dużo to niezdrowo).

    Na tej fotce widać mrzyka Anthrenus picturalis makólskii (Mroczkowski). Ta samica mierzy jakieś 3-4 mm. Widać charakterystyczny rysunek z łusek w kształcie strzały. Jeśli mieszkacie w Warszawie to jest nadzieja, że znajdziecie go w swoich mieszkaniach, pochodzi z regionu Morza Kaspijskiego. Metody hodowli podałem w swoim profilu.

  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    Tutaj widoczny jest samiec (mniejszy o prawie połowę), z lekko startym rysunkiem.

  3. #3
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    A to larwa. Niestety nie wiem czy jest to ten gatunek (prowadzę hodowlę mieszaną i nie mam klucza do oznaczania larw). Larwy skórników są charakterystycznie owłosione.

  4. #4
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    A to też przedstawiciel rodziny skórnikowatych (Dermestidae). Dermestes vulpinus. Pospolicie hodowany w muzeach do preparowania szkieletów, w naturze spotykany na padlinie. Nie polecam hodowli osobom z wrażliwymi nosami.

  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    Bolitophagus reticulatus to chrząszcz z rodziny czarnuchowatych (Tenebrionidae). Żyje na hubach. Opis hodowli podałem w swoim profilu, jest dość łatwy w utrzymaniu, ale ma tendencje do śmierdzenia....

  6. #6
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    To strąkowiec fasolowy (Acanthoscelides obtectus). Łatwy w hodowli (jak widać). Pospolity szkodnik magazynowy.

  7. #7
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    I ostatnia fotka na dzisiaj. Chyba wszyscy go znają.

    Pozdrawiam!

    PS. Tak na prawdę nie jest już mój, ale jescze trzymam te bestie przez jakiś czas.

  8. #8
    tomaszpapke
    Guest

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    co jakies smieszne zuczki malutkie i cos nie ciekawe oczywiscie maja prawo sie podobac.ok narka


  9. #9

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    Raptor, szczerze cie podziwiam zafascynowales mnie tym, ze to co inni biora za jakies glupie, liche zuczki, ty je podniosles do rangi niesamowitych zwierzat terraryjnych


  10. #10

    Re: Nietypowe gatunki hodowlane

    O właśnie orientujesz się czy ta "bestia" jest w Polsce pod ochroną?

    Pozdrawiam, Piotr

    P.S. Fajowe "robactwo"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •