a ja mam żywe z tym że larwy
kupiłem m-c temu L1 i już są duże L2(wielkość ok 7cm)
rosną bardzo szybko na próchnie i liściach bukowych

o rozmnażaniu się wypowiem za jakiś rok jak mi się uda ;-)

ale podobno nie ma z nimi problemu poza tym że samiec może zabić samicę jeśli jest tylko jedna ,że o innym samcu nie wspomnę ;-)

dorasta w naturze do około 13cm w hodowli podobno do 10-11cm(samce) ,samice mniejsze do 8cm te największe


ps. wkrótce będę miał larwy Dynastes hercules ;-)))

pozdrawiam EMIL