Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Koniki polne

  1. #1

    Koniki polne

    Mam już przygotowane terrarium z baniaka do mineralnej 5l + podłoże z ziemi + bujna trawka i mam kilka pytań odnośnie hodowli tych zwierząt (głownie bym je trzymał na karmę)
    1.Co im dawać do żarcia, czy może będą wcinały trawę?
    2.Wilgotność, temperatura

    Chodzi mi o najpospolitsze gatunki z rodzaju Chorthippus, Omocestus

  2. #2

    Re: Koniki polne

    Do żarcia trawa. Jeśli natomiast chodzi Ci o ich rozmnażanie na karmę, to daj sobie z nimi spokój i weź się za świerszcze...


  3. #3

    Re: Koniki polne

    jako żarcie słyszałem że odpowiada im raczej mięcho )))
    i powinny być trzymane pojedynczo, bo nie ważne ile żarcia mają ale i tak się zżerają


  4. #4

    Re: Koniki polne

    Koniki polne (szarańczaki) są roślinożerne.
    Pomyliłeś je chyba z pasikonikami...


  5. #5

    Re: Koniki polne

    a swierszcze srodziemnomorskie maja nawalone welbie co by nerobic i tak zawsze sie zzeraja i ZAWSZE jak ktorys zminia wylinke to jak jakis bedzie przechodzil to go wszamie.

  6. #6

    Re: Koniki polne

    Jasne, a moją siostrę porwali wczoraj kosmici. Hodowałem przez kilka lat świerszcze śródziemnomorskie i niestetety nie mogę podzielić Twojego zdania...

    Gdyby hodowla koników polnych była taka prosta, to hodowano by je, a nie świerszcze. Nawet bardzo bliscy krewniacy koników polnych - szarańcza - nie jest tak łatwa w hodowli, jak świerszcze...


  7. #7

    Re: Koniki polne

    tu sie zgodze zwierszcze sa najlatwiesze z prostoskrzydych do hodowli

    co do konikow polnych, ot mozna je przetrzymac przez kilka dni w lodowce, trzeba im tylko wlozyc cos do zjedzenia ...


  8. #8
    gicker
    Guest

    Re: Koniki polne

    Witam

    Jaca ja tez hoduje świerszcze srudziemnomorskie i musze powiedzieć ze sa bardzo agresywne wobec siebie:/

    Zżeraja się nawzajem i odgryzaja nogi


  9. #9

    Re: Koniki polne

    ja rowniez musze sie zgodzic z Chester86 - hoduję srodziemnomorskie, daje im wszystko czego moze potrzebowac do szczescia taki swierszcz a dzis znow znalazlam jednego samczyka z obgryzionymi przednimi nozkami


  10. #10

    Re: Koniki polne

    jesli chodzi o kanibalzim to jest wiele czynnikow powodujacych go, owszem srodziemnomorski jest agresywny, ale za to ma twradsze skrzydla i cala reszte, ma wiecej chityny, co powoduje ze nie jest on tak przydatny w skarminaiu jak inne gatunki


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •