Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zawisaki

  1. #1
    nofajnie
    Guest

    zawisaki

    witam chciałem zapytać sie czy ktoś chodował te ciekwe motyle i gdzie szukać ich larw ?? może ktos sprzedaje ?? lub jakies inne motyle nocne lub dzienne

  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: zawisaki

    Hodowałem, fajna sprawa. Proponuję poczytać:

    Motyle.pl
    Sphingidae.prv.pl
    motyle.website.pl

    Larw szuka się przeważnie na roślinach pokarmowych :P


  3. #3
    nofajnie
    Guest

    Re: zawisaki

    Acherontia atropos - tego raczej nieznajde?? jakby ktos miał odsprzedac był bym zainteresowany gąsienicami trupiej;-)

  4. #4

    Re: zawisaki

    Acherontia atropos jest gatunkiem chronionym w polsce i bardzo rzadkim. Osobiscie jej nigdy nie widzialem i znam tylko jeden przypadek - kolega mojego taty znalazl rano w domu, mowil ze to trupia glowka, pytal sie jak ja zakonserwowac...

    Jest wiele rownie ciekawych lecz pospolitszych zawisakow, polecam poczytanie strony sphingidae.prv.pl i przejzenie w terenie roslin żywicielskich danego gatunku.

    każdą ciekawszą i rzadszą (chociaz pospolite tez mi sie zdarzalo, Pierris brassicae rulez :P) gąsienicę jaką znajdę to ją hoduje z ciekawosci co z tego wyrośnie dlatego w domu mialem sporo gatunków motyli


  5. #5

    Re: zawisaki

    Ja też wychowuję wszystkie gąsiennice jakie znajdę.W zeszłym roku odchowałem 9 imago Zmrocznika wilczomleczka(zawisak-Hyles euphorbiae)One są świetne.W tym roku jadę w to samo miejsce więc jak coś znajdę to dam Ci znać.


  6. #6
    Dark Raptor
    Guest

    Re: zawisaki

    Acherontia atropos od zeszłego roku nie jest chroniona
    Teoretycznie nie przechodzi u nas cyklu rozwojowego, więc zdjęto ten "bezsensowny" zakaz. Zalatujące do nas osobniki ginęły bezdzietnie, choć są niepewne doniesienia, że na południu stwierdzono rozród tego gatunku... kto wie.


  7. #7

    Re: zawisaki

    Oo, to nie wiedzialem Jest gdzies w internecie spis chronionych gatunków owadów dosyc aktualny? Bo moje informacje nie są zbyt aktualne...


  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: zawisaki

    Oczywiście

    KLIK


  9. #9

    Re: zawisaki

    Ja polecam takze kultowy atlas www.lepidoptera.bai.pl
    Krzysztof Jonko ma wszystko- spisy chronionych, zdjęcia, dane.....


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •