Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Coto za owad?

  1. #1

    Coto za owad?

    Czesc mam takie pytanko co to za owad jak sie nim zajmowac itp. kiedys gdzies widzialem na stronce te owady ale nie pamietam co i jak prosze o podanie nazwy i jakiegos opisu co do hodowli.

    Link do fotki:
    http://members.lycos.co.uk/biazio1/coto.jpg

  2. #2

    Re: Coto za owad?

    Nie jestem specem, a nawet z tego typu owadów jestem zielony, ale wedłóg mnie jest to Xylotrupes gideon - Rohatyniec borneański.

  3. #3

    Re: Coto za owad?

    Oczywiście jest to Oryctes nasicornis - Rohatyniec garbarz, bardzo ciekawy chrząszcz, co do hodowli to zostało powiedziane wiele na tym forum, wystarczy się rozejżeć

    Dla leniwych - jako wystruj kawałki pruchniejącego drewna, włókno, torf, ogólnie klimat leśny, podobno chętnie jedzą banana i jabłka, larwy trzymamy w pruchniejącym drewnie drzew liściastych (ja moje trzymałem tak ponad 2 lata, aż padły, ale to z przesuszenia więc pamiętaj żeby podłoże było stale wilgotne, sprawdzaj w głębi bo u mnie zdawało się że jest wilgotne a w środku było suche), ewentualnie w trocinach.


  4. #4

    Re: Coto za owad?

    Predator dziekia za troche inf. dostalem je rano a z rana musialem jechac i zapomnialem zajzec do archiwum, pozniej poszukam jeszcze na forum

  5. #5

    Re: Coto za owad?

    Ja mam tylkko samicę niestety Jutro wyjeżdżam i wracam z 3 tygodnie z wyjazdu.Mógłbyś mi wtedy wypożyczyć tego samczyka na jakiś czas dla mojej malutkiej ???


  6. #6

    Re: Coto za owad?

    Ziak pewnie teżchce wpierw rozmnożyć nie ?? :P Rohatyńe sąsuper wie ktośmoże za ile można parke dostać,ja widziałem samca za 30 zł więc?? :P

  7. #7

    Re: Coto za owad?

    lukas nie ziak tylko Bziak a bede chcial rozmnozyc ;d bysiu zobaczymy co to bedzie za 3 tygodnie

  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Coto za owad?

    W zasadzie nic dodać, nic ująć. Polecam wilgotne próchno wierzb, topól i dębów. Mogą być też butwiejące liście i trociny z drzew liściastych (choć iglaste, mocno rozłożone, też mogą być).


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •