Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: inwazja karaczanów

  1. #1

    inwazja karaczanów

    mój kolega na chacie ma inwazje tych owadów. mieszka w bloku a one dostają sie do mieszkania kratką wentylacyjną. doskonale chodzą po szybach. złapałem pare sztuk i daje tu fotki. chciałbym dowiedzieć sie jaki to gatunek i czy macie jakiś pomysł na pozbycie sie tego?? nie łażą po całym domu tylko na tej jednej ścianie gdzie jest kratka wentylacyjna(akurat w tym przypadku nad zlewem) myślałem coś o półapkach na karaczany albo małym terra z modliszką przy krqatce wentylacyjnej:]

    fotki: http://img314.imageshack.us/my.php?image=img00109bc.jpg
    http://img314.imageshack.us/my.php?image=img00116mh.jpg


  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: inwazja karaczanów

    Blatella germanica, czyli prusak.
    Ciężko to wyplenić. Chemia to chyba najlepszy sposób na to draństwo.


  3. #3

    Re: inwazja karaczanów

    prusaki...współczuje :/
    teraz tylko koło kratki a niedługo w całym domu

  4. #4

    Re: inwazja karaczanów

    to nie u mnie to jest ponoc w całym bloku już od dooobrych kilku lat i ich populacja nie zwiększa się ani też nie maleje. co myślicie o półapce na karaczany i terra koło kratki z modlichą??


  5. #5

    Re: inwazja karaczanów

    Witam! Ja bym tej pułapki z modliszką nie polecał - dla dobra modliszki. Nie wiadomo, czy te karaczany nie zdołały już najeść się jakieś trutki u sąsiadów i czy nie zaszkodzi to modliszce.

    A co do walki. Zakładam, że w bloku jest zsyp na śmieci - jedna z większych głupot budowlanych poprzedniego ustroju. Póki w bloku zsyp nie zostanie zabetonowany i zaspawany karaczanów do końca się nie wytępi. Można tylko ograniczać ich liczebność zamykając wszelkie jedzenie w szczelnych pojemnikach, zatykając wszystkie dziury w mieszkaniu - przy rurach, szpary w drzwiach, oknach oraz tępić drogą chemiczną. Swego czasu stosowałem dwa rodzaje pułapek. Jedna z trutką niemal natychmiastową a druga z czymś takim co powodowało u karaczanów bezpłodność (takie małe czarne kostki). Do tego każde miejsce, gdzie się pojawił karaczan było natychmiast sprawdzane, czyszczone i dokładnie wypsikane Raidem lub Morteinem w dawce pozwalającej powalić conajmniej konia ;-)
    pozdrawiam
    Crabro

  6. #6

    Re: inwazja karaczanów

    Jak wlaza przez kratke to po prostu albo zaklej kratke tasma , albo daj tam metalowa kratke o malych oczkach. Przynajmniej duze (ciezarne) karaczany nie wejda.

    Sam mialem inwazje tego czegos. Pomogla chemia na jakies 1,5 roku, pozniej znowu sie pojawily. Ale wkleilem w wentylacje kratke 1mm i jak na razie od 5 miesiecy nie widzialem karaczana.

  7. #7

    Re: inwazja karaczanów

    Jesli kolega nie hoduje owadow ktorym moglby to zaszkodzic, to moze plytka Globol przy kratce wentylacyjnej?


  8. #8

    Re: inwazja karaczanów

    nic nie hoduje i co ta płytka by je powybijała??


  9. #9

    Re: inwazja karaczanów

    ooo fajnie karmowka pod reka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •