Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: nieaktywna krolowa mrowek

  1. #1
    iiwoo
    Guest

    nieaktywna krolowa mrowek

    zbudowalem sobie forumicakarium z korkowym gniazdem (8 komór, 3 wejscia ) zlapalem krolową już po odrzuceniu skrzydelek to chyba rodzaj lusius Niger , siedzi tam od 2 dni (wiem ze to krótko) ale nie wygląda jak by jej sie bardzo chcialo zalożyc gniazdo... czasami troche pospaceruje a tak to siedzi w miejscu ijak by zaly czas sie myła....

    jak moge zachęcic ją do tego aby zaczela zakladanie gniazda i jak moge naprowadzic ją aby zalożyla je w korku a nie w piasku na "wybiegu"??

    ma wode w watce... slyszalem ze nie karm sie ich dopuki nie wyjda pierwsze robotnice wiec narazie ma tylko kayszki piasek wode i meszek....

    z gory dziękuje iwo

    p.s.chetnie pogadal bym z kims kto juz troche wie o mrowkach bo ja dopiero zaczynam...
    moje gg to 2536136 prosze o odzew... mejl iiwoo@o2.pl


  2. #2

    Re: nieaktywna krolowa mrowek

    ja sie dobrze na mrówkach nie znam poczekaj na curtus'a ale ja bym radził tak: dać ją najpierw do prubówki niech wyklują sie pierwsze robotnice i dopiero pozostawić otwartą prubówkę na arenie i niech sie same przeniosą. a o jajeczka sie nie martw mrówki są bardzo zorganizowane i nie pozwolą żeby im sie ghdzieś jajeczko zawieruszyło


  3. #3

    Re: nieaktywna krolowa mrowek

    W probówce z wybiegiem f.cinerea zaczeła mi znosić jajka po 2 dniach, a w probówce zamkniętej watą bez wybiegu inna f.cinerea zaczeła znosić jajka po godzinie. One poprostu im mają mniej miejsca do kombinowania tym szybciej zakładaja gniazdo tam gdzie sobie tego życzymy o ile zapewnimy im dobre warunki do wychowu potomstwa. Zrezygnuj narazie z formikarium, zrób probówkę z wodą zamkniętą korkiem z waty i połóż jej na wybiegu, potem możesz ją tam zagonić, tylko delikatnie. Powinna po jakimś czasie zaakceptować to miejsce o ile wybieg będzie bardzo suchy, a jedynym źródłem wilgoci będzie woda przesączająca sie przez wate w probówce.

  4. #4

    Re: nieaktywna krolowa mrowek

    to nie jest zasada, ja nigdy nei czekałem na jaja mniej niż kilka dni, zdarzało się nawet tydzien po umieszczeniu królwej w probówce. To chyba zależy jaki czas po zapłodnieniu była królowa


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •