Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: krolowe w strzykawkach

  1. #1
    iiwoo
    Guest

    krolowe w strzykawkach

    poniewaz nie mialem probowek a zlapalem 3 krolowe l.niger to wsadzilem je do strzykwawek zatknelem korkiem z dziórką w ktorej jest mokra watka... czy to ok?
    strzykawa ma przynajmniej wętylacje !! bo ma ten maly otworek na igle

    bedzie ok?? po jakim czasie moge sie jaj spodziewac? i czy one w srodku maja cos miec i czy maja miec mokro kilka kropel czy mama mokra watka wystarczy??


  2. #2
    iiwoo
    Guest

    krolowe w strzykawkach

    siedza 3 krolowe w 3 strzykawkach od 2 dni i nie ma jajek!!! czemu co robie zle?

    one maja miec wilgotno mokro czy sucho?? wystarrczy mokra wata czy wiecej wody trza?

    pusta strzykawa czy cos wlozyc??


    pomocy!!!


  3. #3

    Re: krolowe w strzykawkach

    cierpliwości więcej na jajka poczekasz duuużo dłużej (pewnie ponad tydzień), jak chcesz to przyspieszyć to daj swojej królwej pare poczwarek, nawet z innego mrowiska.


  4. #4

    Re: krolowe w strzykawkach

    zatkaj na końcu korkiem, a przed korek włóż troche namoczonego mchu-będzie dobrze trzymało wilgotność i powinna sobie ten mech porozżucać, ja wsadzam jeszcze troche np. wyschniętej trawy.


  5. #5

    Re: krolowe w strzykawkach

    Witam

    http://formicarium.pl/open/2/pierwsz...tml/artykuly/5

    w przypadku Lasius niger (a o nią najprawdopodobniej chodzi) - jaja są znoszone do 7dni od rójki najczęściej


  6. #6
    Radek. P.
    Guest

    Re: krolowe w strzykawkach

    No, ja swoje prowizoryczne mrowisko zrobilem inacze niz w opisie. Uzylem wlasnorecznie wykonanego szklanego pojemnika wielkoci talii kart do gry, w srodku wypelnionego korkiem z czterema komorami i zatkanego chusteczka, ktorej koniec jest w wodzie. Dokladniej zrobilem takie dwa i w jednym umiescilem F. rubra, w drugim L. niger. Do obu wpuscilem krolowe po rojce i poczwarki. Niestety podczas wyjazdu przesuszylem f. rubre i kolonia (5 krolowych i 50 poczwarek) padla. (No coz, moje ma wady) Krolowej L. niger dalem za to grudke cukru, krolowa zjadla tyle, ze jej odwlok urusl do krolewskich rozmiarow, ale grodka cukru (chyba jest higroskopijny) szybko zamienila sie w krople wody i utopilo sie w niej wszystkie 10 poczwarek, Krolowa jednak uciekla do drogiej komory i zaczela skladac jaja. teraz jeszcze tylko przekonac rodzicow, by pozwolili mi zatrzymac kolonie, ale to chyba sie uda.

  7. #7

    Re: krolowe w strzykawkach

    1. M.rubra

    2. Nie karm cukrem, już lepiej klepnij jakąś małą muchę i jej daj. Ona potrzebuje teraz raczej białka niż cukrów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •