Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: mrówki

  1. #1

    mrówki

    Nie chce mi sie wlaczyc www.tetramorium.republika.pl i jestem w kropce. Zlapalem dwie krolowe lotne dwoch roznych gatunkow ( nie znam sie zbytnio na mrowkach, wiec nie jestem w stanie ich oznaczyc ) Jedna czarna, chyba Lasius niger i jakas czerwona. Czy moge je trzymac na razie w probowkach i dopiero jak zaczna skladac jaja to przeniesc do formikarium?? Jak je przeniesc w takim wypadku?? Podejrzewam ze ta czerwona to rudnica, czy wystarczy jej korek o grubosci 4 mm??


  2. #2

    Re: mrówki

    Własnie najlepiej jest trzymac je na poczatku w probówkach. Jak juz bedzie pare robotnic to poprostu wstawiasz na wybieg i juz. A co do korka to tak... mysle ze wystarczy.


  3. #3

    Re: mrówki

    Zrób wyraźne zdjecia i zamieść tutaj to sprubujemy oznaczyć je i powiedzieć ci co i jak z nimi robić.

  4. #4

    Re: mrówki

    nie mam takiej dobrej cyfrówki, zeby mrówka wyszla:P Obawiam sie tylko ze beda nie zaplodnione


  5. #5

    Re: mrówki

    Poczekaj, moze jeszcze odzuca skrzydełka...


  6. #6

    Re: mrówki

    jak nie odrzuca po 48h to raczej już nie ma na co czekać. Jak ci bardzo zależy to mogę sprubować capnąć coś na 100% zapylonego i wysłać po kosztach wysyłki i pakowania (odrazu w probówce).

  7. #7

    Re: mrówki

    bylbym bardzo wdzieczny, bo te juz skrzydelek chyba nie odrzuca


  8. #8

    Re: mrówki

    Polaz po miescie.
    U mnie sporo lazi teraz krolowych lasius niger.
    Od gdzies tygodnia jest u mnie rojka. Moze w innych czesciach Polski tez tak jest.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •