Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Pierwsza Pomoc!!!

  1. #1
    EL G FRESH
    Guest

    Pierwsza Pomoc!!!

    Jestem świeży w tych sprawach ale od jakiegoś czasu obserwuje i czytam co nowego dzieje się na stronie. Sam b. chciałbym załozyc terrarium a w nim ptasznika czerwonokolanowego "brachypelma smithi", najbardziej go widze u mnie (dla początkującego) ale najpierw potrzebuje duzo wiadomości. Wiele już sie dowiedzałem bedąc na forum, ale jeszcze pare pytań na które ktoś może mi odpowie {(pomoze), zeby stac sie dobrym w hodowli}. Wole najpierw wiedziec co jest potrzebne, co robic w roznych sytuacjach niz aby moj "wychowanek" miał cierpieć przez moja bezmyślność, niewiedze. Oto pytanka: 1. czy biorąc pajaka na ręce mozna sie spodziewac jego ataku? 2. czy ugryzienie pająka (wczesniej wymienionego) jest b. grozne? 3.co robic gdy nagle ugryzie? 4.szkodliwy jest ten jad? 5. czym karmić przez zime? 6.jak dlugo zyje (pajak wczesniej wymieniony)?

  2. #2

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    AD5)swierszcze, karaczany, maczniaki, szarancza, gryzonie(zalezy od wielkosci)
    AD1-4)hm....a nie inni sie wypowiedza , ja tam widze ze jakbys doklanie przeczytal forum to zadal bys jedno pytanie , ale pytaj dowoli po to jest forum


  3. #3

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    1.Jest rużnie zależy to od stopnia agresywności pająka, ale raczej smithi daja się brać bez przeszkud.
    2.One nie gryzą wyczesują włoski z odwłoka, a jeśli się zdarzy to jeżeli nie jesteś uczolony nie masz się co martwić.
    3.Odstawiasz go do terarium i nie wtadaj w panike przy ugryzieniu,żebyś przypatkiem pająka nie zrzucił, jad jest przyruwnywany z jadem pszczoły takrze żadnych problemów(chyba że jesteś uczolony).
    4.muwiłem wcześniej
    5.kupujesz świerszcze w zoologiku,mączniaki tesz ze sklepu.
    6.samiec ok.3 lata samica koło 20lat
    Ja hoduje dwie albopilosy które biore na ręce bez przeszkud.
    POZDRAWIAM
    albopilosa

  4. #4
    EL G FRESH
    Guest

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    jestem wdzięczny za te odpowiedzi THX!!!

  5. #5
    EL G FRESH
    Guest

    Pierwsza Pomoc!!!

    Dziękówa dla was " Arrow", " Michał".
    Moze ktoś jeszcze ma swoje zdanie na ten temat?

  6. #6
    Huhros
    Guest

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    ad1. nigdy nie masz pewnosci ze ptasznik Cie nie zaatakuje (jesli jest najedzony to raczej tego nie zrobi);
    ad2. ugryzienie Smithi nie jest grozne i nie musisz sie niczego obawiac; ad2 oraz 3. gdy nagle ugryzie nie rob nic (ja przynajmniej tak mialem) - ugryzla mnie dorosla samica Ptasznika Chilijskiego Rozowego i nic! pozostaly tylko male blizny po zabkach, ale nic poza tym. Ugryzienie jest porownywalne do ukaszenia osy (mniej bolesne nic nie puchnie);
    ad5. w zime karmisz swierszczami (kupujesz w ZOOlogiku);
    ad6. nie wiem bo tego gatunku nie hoduje (chociaz zamierzam)...
    pozdrawiam
    Huhros


  7. #7
    EL G FRESH
    Guest

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    dzieki za pomoc. Na pewno jeszcze sie spotkamy na forum. (potrzebuje jeszcze wielu cennych wskazówek) THX!

  8. #8
    EL G FRESH
    Guest

    Pierwsza Pomoc!!!

    chętnie bym kupił od jakiegoś dobrego hodowcy "brachypelma smithi". Czy jest tak mozliwość?

  9. #9
    Huhros
    Guest

    Re: Pierwsza Pomoc!!!

    wejdz na Forum i do -> sprzedam
    tam zawsze mozesz cos dostac

    pozdrawiam
    Huhros


  10. #10
    EL G FRESH
    Guest

    Pierwsza Pomoc!!!

    THX !!! Huhros

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •