Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Duże gatunki

  1. #1

    Duże gatunki

    Jakie są największe gatunki ptaszników, nadające się dla początkującego? Kolega chce coś dużego, w miarę "prostego w obsłudze" no i dostępnego w Polsce...


  2. #2
    Huhros
    Guest

    Re: Duże gatunki

    polecam "Brachypelma albopilosum" (czyli Ptasznika kędzierzawego), jest banalny w hodowli (zarowno latwy w utrzymaniu oraz jad slabo toksyczny) a ostatnio spotkalem sie z dorosla samica naprawde duzych rozmiarow - ledwo zmiescila mi sie nie dloni!
    pozdrawiam
    Huhros


  3. #3

    Re: Duże gatunki

    Największym jest "Ptasznik Gigant" (Theraphosa Blondi) Ptasznik ten jest troche trudno dostępny ale jest o wiele większy od kędzierzawego. Zobacz w opisie pająków na tej stronie...


  4. #4

    Re: Duże gatunki

    Ale Theraphosa blondi nie jest polecana dla początkujących. Jest wymagającym gatunkiem, a młode nawet najtroskliwiej hodowane też padają... Myślę, że ptasznikiem dużym i nadającym się dla początkującego jest Grammostola grossa – w Polsce dostępny i efektowny. Samice nierzadko dorastają do 10 cm ciała i to już po 2-3 latach. Ale przecież większość ptaszników to duże pająki, więc Brachypelmy również. Masz spory wybór. Tylko najpierw poczytaj trochę, poucz się, a dopiero później kupuj zwierzę. Powodzenia!


  5. #5

    Re: Duże gatunki

    Bardzo duze wymiary osiagaja prawie wszystkie Lasiodory (np. L.parahybana oraz L. difficilis). Sa one zwykle dosyc tanie.
    Olbrzymie sa takze liczne gatunki z rodzaju Pamphobeteus, jednakze zwykle dosyc drogie. Xenestis immanis i monstrosa nalezo do wielkich ptasznikow (B. drogie)
    Najwiekszym ptasznikiem jest faktycznie Th.blondi ( takze Th. apophysis osiaga imponujace wymiary). Poczatkowo rosna one faktycznie jak na drozdzach, jednakze w wieku doroslym spowalnia sie ich wzrost (calkowicie wyrosniete sa w wieku 10-15lat, kiedy to nie mieszcza sie na talerzu obiadowym ;-))).

    Hodowla Th.blondi nie jest trudniejsza on np. ptasznikow nadrzewnych.
    Warunkiem jest otzrymanie zdrowych i dobrze odzywionych mlodych pajaczkow. Poprzez to ze w mlodym wieku przyrost jest bardzo szybki, mlode ktore nie sa dostatecznie dobrze karmione, bardzo szybko marnieja i pozniej zle sie trzymaja.


  6. #6

    Re: Duże gatunki

    ja sam mam kędzierzawca i takiego poleciłem koledze. Ale sęk w tym że on chce coś dużego a jeszcze nic nie hodował. Odrazu spytam czy ktoś z was na sprzedaż jakieś z tych olbrzymów. No i wolałbym żeby już troszke podrośnięte bo dla początkującego 1cm pająk nie jest fascynujący...


  7. #7
    Huhros
    Guest

    Re: Duże gatunki

    wiem, ze najwiekszy jest "Ptasznik Gigant" ale raczej nie nadaje sie dla poczatkujacego hodowcy , a w pytaniu bylo "dla poczatkujacego"

    pozdrawiam
    Huhros


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •