Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Prosze o jakies rady

  1. #1

    Prosze o jakies rady

    czesc wszystkim jestem amatorem w tej dziedzinie i napalilem sie strasznie na jakiegos ptasznika i tu jest wlasnie problem bo w moim miescie nie ma za duzego wyboru a poza tym sie nie znam. Moze poradzicie mi jaki gatunek tych fazerskich zwierzatek jest najlepszy dla poczatkujacego i o co chodzi z tym wyczesywaniem wloskow (czy to jest grozne dla czlowieka)??? Pozdrawiam i dziekuje

  2. #2

  3. #3
    Nook
    Guest

    Re: Prosze o jakies rady

    Najlepszy jak pewnie każdy potwierdzi - Kędzierzawy


  4. #4
    Huhros
    Guest

    Re: Prosze o jakies rady

    wedlug mnie tez Kedzierzawy , ale one na maxa wyczesuja wloski.
    Co do wloskow : jesli Ptasznik sie wkurzy to wyczesuje wloski z odwloka. Polega to na tym ze szybko trze nogami o "pupe" i potem jest "łysa"
    wtedy najlepiej zostawic go w spokoju i umyc rece (mozesz miec problemy jak wloski dostana sie do oczu)
    mozesz tez kupic Ptasznika Rozowego - one raczej malo wyczesuja i tez sa bardzo lagodne ( ale nie tak fajne jak Kedzierzawe

    pozdrawiam
    Huhros


  5. #5

    Re: Prosze o jakies rady

    Ja polecam Chilijskiego różowego. Spokojny, prawie nie wyczesuje włosków i mamło wymagajacy jeżeli chodzi o warunki hodowli. Wystarczają mu warunki pokojowe w ciepłym mieszkaniu (20-24C)


  6. #6

    Re: Prosze o jakies rady

    nie oczerniajcie kedzierzawcow.... moj wogole nie wyczesuje wloskow

  7. #7

    Re: Prosze o jakies rady

    napoczatek zeby sparawe postawic jasno:

    nie ma gatunkow dla poczatkujacych.... sa tylko gatunki ktore dluzej wytrzymuja nieodpowiednie warunki. Czy Brachypelma albopilosa dlatego nadaje sie dla poczatkujacych, bo malo kosztuje i jak padnie to strata mala ? W zasadzie wszystkie Brachypelmy maja prawie jednakowe wymagania. (Jako troche truniejsz sa znane B.auratum i B.annitha - ze wzglegu na konieczna obnizke temperatury w porze "zimowej")
    Istnieja ptaszniki ktore mozna bez problemu brac na reke (ale po co ?),
    tzn. ktore bardzo rzadko probuja ugryzc (czy ukasic?), do takich naleza
    prawie wszystkie Avicularia (tyle ze nie polecam komus bez odrobiny doswiadczenia zaczynac od tych pajakow - tragedia prawie gwarantowana)

    Do spokojnych i latwych w hodowli naleza Brachypelma i Grammostola, prawie nigdy nie kasaja i nawet dorosle mozna wziac "na reke" bez konsekwencji. Czesciej spotykane Gramostola to
    G.rosea (i podobne gaunki, ktore sa przez imorterow jako rosea sprzedawane), najczesciej sa to importowane pajaki z odlowu,
    G. pulchra, bardzo polecany dla poczatkujacych (pieknie aksamitnieczarno ubarwiony)
    G. alticeps,
    G.grossa (bardziej nerwowa)

    do rodzaju Brachypelma nalezy kilkanascie gatunkow. Nabardziej znane to
    B.albopilosa, B. vagans, B.smithi, B.boehmei, B.emilia, B.auratum, B.klaasi, B.ruhnaui, i pare innych.

    Grammostole nie wyczesuja wloskow, Brachypelmy tak ( w zasadzie jest to uzalezione bardziej od osobnika niz od gatunku)
    Wyczesane wloski posiadaja male haczyki i wbijaja sie w skore powodujac nieprzyjemne swedzeine (ale od tego sie nie umiera)
    Do "mistrzow wyczesywania" naleza bez watpienia Acanthoscuria geniculata i Theraphosa blondi ( po jednkorotnym czyszczeniu terrarium - trzy dni drapania gwarantowane ;-))
    _____________________________________________


  8. #8

    Re: Prosze o jakies rady

    Ja ci proponuje B.smithi.
    pozd

  9. #9
    Nook
    Guest

    Re: Prosze o jakies rady

    Ja tam polecam ze względu na moje doświadczenie P. cambridgei, moje są raczej spokojne i nie agresywne (choć nie zawsze), rodzaj ten nie wyczesuje włosków, i nie mam problemów z jego utrzymaniem.


  10. #10

    Re: Prosze o jakies rady

    jezeli mowi jadzia prawde zta geniculata to jak dorosnie to bede miala wesolo ))))))

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •