Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: pająk paczką???

  1. #1

    pająk paczką???

    cześć wszystkim i dzięki za podpowiedzi i chyba raczej zdecyduje się na kędzieżawego mam tylko pytanie bo problem jest taki że u mnie w mieście znaczy się w Białymstoku znalazłem stworka ale kosztuje drogo bo coś koło 120 a w necie znalazłem o wiele wiele tańsze a pozatym ten w sklepie jest duży i myślę że trochę ma "na karku" i w związku z tym mam pytanie. Otóż niektórzy w swoich ogłoszeniach piszą że mogą wysłać pająka paczką lub przesyłką konduktorską - czy podczas podróży nic sie nie stanie pająkowi i czy mu to nie szkodzi (może ktoś z was w ten sposób zakupił swego pupilka) ??? A i jeszcze jedno czy bez obaw bierzecie wasze pająki na ręce??? z góry dziękuję za odpowiedzi a szczególnie interesuje mnie te wysyłanie pająków paczką? Pozdrówka

  2. #2

    Re: pająk paczką???

    Ja tak kupowałem. Było ok. Doszły całe i zdrowe.


  3. #3
    lamalas
    Guest

    Re: pająk paczką???

    ja tesz kupilem.przyszlo ekspresem(poczta).pajaczki byly oki.mozesz je bez obaw brac do lapki tylko male czasem nagle staja sie sybkie i moga uciec.

  4. #4

    Re: pająk paczką???

    Cze tesz jestem z białego. Na jakim osiedlu mieszkasz i co hodujesz?
    Ja hoduje 2 ptaszniki od 2 miesięcy.
    Kupiłem jednego pająka przez internet tzn. listonosz mi przyniósł. Dotarł do mnie w 2 dni i nic mu nie było (nadal sie trzyma). Jak nie wiesz od kogo kupywać to kupuj od Ani Awiculari. Ja od niej kupiłem
    Ptasznika kędzierzawego możesz bez obaw brać na ręce. Jest to chyba najspokojniejszy pająk. Niestwierdzono jeszcze ukąszenia przez tego pająka. Ja mojego B. Smithi no biore kiedy chce i nic mi jeszcze nie zrobił
    Pozdrawiam....


  5. #5

    Re: pająk paczką???

    Ukąszeń nie stwierdzono? No co ty? Jakby nie stwierdzono to by nie było wiadomo czy jest groźny dla człowieka. Zresztą już tu jest taki temat i też pytałem o branie ptaszników na ręce. Okazało się że kędzierzawe bywają agresywne. Ja mojego nie biorę. Po pierwsze żeby go nie stresować, a po drugie żeby uniknąć bądź co bądź nieprzyjemnego ukąszenia.


  6. #6

    Re: pająk paczką???

    heheeh moze ja wyjasnie
    ukaszenia przez ptasznika kedzierzawego nie sa najgorsza rzecza na swiecie ale i nie naleza do super przyjemnych zdarzaja sie czasem...ale loodzie bez alergi smialo moga brac go na reke gorzej jak ktos ma alergie jest wtedy niebezpieczenstwo...
    pozatym jak pajak nauczy sie ze czlowiek nie robi mu krzywdy to nie jest dla niego stresem....moj np. sam wchodzi na reke jak tylko podstawiam :P
    Pozdro.

  7. #7
    aka_neo
    Guest

    Re: pająk paczką???

    Ja tez kupilem mojego malego pupilka b.smithi przez internet przesylka konduktorska i nic mu sie nie stalo (tu podziekowania dla pana Tomka G ktory sie bardzo postaral aby dotarl do celu caly i zdrowy). Ja swojego smithiego przyzwyczajam juz brac na rece (od malego najlepiej juz zaczac przyzwyczajac) ale mam znajomego ktory ma kedziorka i takze go przyzwyczaja do brania na rece. Tylko musisz uwazac bo mlode maja niezle przyspieszenie i moga ci uciec.

    Pozdroofki

  8. #8

    Re: pająk paczką???

    a jak sprawdzić czy nie ma sie alergii?


  9. #9

    Re: pająk paczką???

    Frytek u lekarzy robia testy na co masz a na co nie...juz po 3 h masz wykaz rzeczy na ktore jestes uczulony
    Pozdro.

  10. #10

    Re: pająk paczką???

    Tak. Taki lekarz to alergolog. Mi robili test. Wyszła alergia na pyłki traw, drzew i krzewów. Tylko o ile wiem to te standardowe testy nie obejmuja chyba ptaszników. A mnie interesuja testy właśnie na jad ptaszników. Mozesz znaleźć testy na jad pszczół itp, ale to nie to samo.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •