Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Ogrzewanie terrarium ptasznika

  1. #1

    Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Jak najlepiej ogrzewac ptasznikowi (Grammostola rosea) terrarium??? Zbliza sie zima i temperatura w mieszkaniu spada. Ostatnio w terrarium bylo okolo 18-19 stopni a powinno byc miedzy 22-25. Slyszalem ze przez ogrzewanie zarówka ptaszniki traca swoje naturalne barwy i "rudzieja" a tego bym nie chcial. Pomocy.

  2. #2

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    mozesz postawić terrarium przy kaloryferze.ja ogrzewam moją smithi zarówką i nic sie nie dzieje. Co do kabla grzewczego są różne opinie... Ja osoboście nie używam,ponieważ gdy pająkowi jest za gorąco to zagrzebyje się w ziemi(norce) a gdy ta ziemia jest źródłem ciepła to zakłóca naturalne odruchy naszego podopiecznego. Ale oczywiście są osoby które uważają inaczej.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    możesz ogrzewać terrarium żarówką czerwoną-taką jak w ciemni fotografcznej-tylko dziesięcio-piętnasto watową-mocniejsze za mocno nagrzewają terrarium co może prowadzić do przesuszenia pająka.Pamiętaj żeby żarówka była możliwie o jak najmniejszej mocy-zależy jak duże i wysokie masz terra
    Pozdrówki!!!

  4. #4

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    takie oświetlenie nie przeszkadza pająkowi-nawet w nocy można oglądać go w porze jego największej aktywności
    pozdrówki!!!

  5. #5

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Nie wiem czemu czepiacie sie przewodu grzewczego przecież można go umieszczac nie tylko pod spodem terrarium. Połozyć kabel gdzies obok mozna za terrarium, aby go widać nie było ja tak robie i jest ok. Inne metody tesz są dobre np. z żarówką. Jest dużo sposobów...Karzdy woli inaczej.
    Pozdro...


  6. #6

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Ja dałem tylko mój punkt widzenia. Obok terrarium to też glebe ogrzewasz...

  7. #7

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Błagam was, byle nie koło kaloryfera!!! No chyba że u pająka jest 2 stopnie powyżej zera... Nie można narażać ptaszników na taką "grzejnikową" spiekotę! Oczywiście, pająki czasami rudzieją pod żarówką, ale tylko wtedy, kiedy ma ona dużą moc i kiedy pająk nie ma kryjówki.

  8. #8
    Cześ
    Guest

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    ale kaloryfery sa nie tylko zeberkowe, te takie starsze ale i bardziej nowoczesne - te sa chyba bezpieczne (na zeberkowych pamietam ze sam czasem jak dotknalem to mnie parzylo, teraz mam takie inne i jak dotykam to jest tylko mile ciepelko..)

  9. #9

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Ależ Aniu myśle,ze każdy wie,ze nie nalezy kłaśćź koło kaloryfera jak jest tam 50 stopnii!!! Należy ustawić w takiej odległosci ,zeby temperatura była ok!

  10. #10

    Re: Ogrzewanie terrarium ptasznika

    Bonzo, otóż nie każdy wie... Znałam ludzi, którzy kładli ptaszniki na żeberkach kaloryfera i dziwili się, że ciepłolubne zwierzę na drugi dzień nie żyje. Znam też wypadki trzymania pająków w OTWARTYCH pudełeczkach, bo co niektórzy uważają, że naziemny ptasznik i tak nie ucieknie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •